28. května 2014

První elektronické publikace FHS UK

Problém s nedostupností některých publikací, které v minulosti vydala Fakulta humanitních studií, bude na základě rozhodnutí ediční komise FHS UK od dubna 2014 řešen elektronickou publikací děl.

Po převedení textu do vhodného formátu bude fakulta na svých webových stránkách, v rubrice Publikace/ExternĂ­ odkaz Elektronické publikace postupně zveřejňovat elektronické publikace děl s novým číslem ISBN a pod licencí Creative commons BY-NC-ND.

V první várce budou zveřejněny tyto tituly:

Petr Janeček (ed.): ExternĂ­ odkaz Folklor atomového věku

Dana Bittnerová  – David Doubek – Markéta Levínská (eds.): ExternĂ­ odkaz Funkce Kulturních modelů ve vzdělávání

Dana Bittnerová – Martin Heřmanský (eds.): Kultura českého prostoru – Prostor české kultury

Dana Bittnerová – Mirjam Moravcová (eds.):  Etnické komunity v české společnosti

Dana Bittnerová – Mirjam Moravcová (eds.):  Etnické komunity: Elity. Instituce. Stát

Dana Bittnerová – Mirjam Moravcová (eds.):  Etnické komunity v kulturní a sociální různosti

Elektronické publikace najdete na adrese ExternĂ­ odkaz http://fhs.cuni.cz/FHS-543.html, jednak v samostatné rubrice ExternĂ­ odkaz Elektronické publikace a jednak v ExternĂ­ odkaz katalogu všech publikací: po rozkliknutí ikonky se zobrazí elektronická verze knihy ve formátu pdf.

Vyzýváme pedagogy, aby nás upozornili na tituly, které by byly pro elektronickou publikaci vhodné (vydavatel FHS UK, podpis autorů pod smlouvou na poskytnutí bezplatné licence, vyprodaný náklad tištěných knih).

Návrhy a event. dotazy prosím posílejte na e-mailovou adresu: Mail

Těšíme se na společné čtení a učení.

Za ediční komisi FHS UK

PhDr. Marie Kratochvílová, Ph.D.

agenda publikací FHS UK