29. března 2016

Na FHS proběhla konference "Space of the Nordic Literature"

V minulém týdnu (16.–19. března 2016) proběhla na FHS UK konference Space of the Nordic Literature, která byla velmi úspěšná a přínosná a jejíchž plenárních přednášek se kromě všech řečníků zúčastnila i řada studentů. Na profesorky z Cambridge a Oxfordu, Carolyne Larrington a Judy Quinn, které na konferenci vystoupily, udělala podle jejich slov “velký dojem badatelská komunita v oblasti severské literatury, kterou jsme v Praze dokázali vytvořit.” Přítomní účastníci se shodli na tom, že konference obdobného rozsahu a zahraniční účasti v oboru nordistiky v Praze dosud neproběhla a pro FHS je dobrou vizitkou, že ji pořádala právě ona.

Rádi bychom tímto pogratulovali magistře Marii Novotné, organizátorce konference, a poděkovali za její práci a úsilí, které tomu věnovala. Více informací o konferenci naleznete zde.

Účastníci konference "Space of the Nordic Literature" během exkurze po Praze (březen 2016).