16. září 2016

Ocenění prací katedry sociální a kulturní ekologie

Cenu Josefa Vavrouška každoročně uděluje Nadace Partnerství za dlouhodobý přínos v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, případně za výjimečný počin týkající se ochrany životního prostředí nebo udržitelného způsobu života vzhledem k České republice. Cena se uděluje od roku 1996 na počest významného českého ekologa Josefa Vavrouška.

Letos bylo oceněno několik prací, které se týkaly tématu ekologie. Mezi oceněnými nechybí studenti katedry sociální a kulturní ekologie při Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. V kategorii magisterských prací šlo o Mgr. Radku Stružkovou (Odpady v 19. století v Praze jako příklad interakcí města a jeho okolí) a Mgr. Eduarda Petišku (Řekni, o čem sníš, v čem chceš žít? Vztah k životnímu prostředí v představách o budoucnosti žáků pátých tříd základních škol), v kategorii disertačních prací pak o Mgr. et Mgr. Arnošta Nováka, Ph.D. (Tmavozelený svět: Radikálně ekologické aktivity v České republice po roce 1989).

Všem oceněným srdečně gratulujeme!