2. prosince 2016

Nová publikace: Ženy na vedlejší koleji (?)

Právě vyšla nová publikace s názvem „Ženy na vedlejší kolejí (?) - Gender, migrace a stárnutí“, na které se podílely výzkumnice z Fakulty humanitních studií UK (Katedra genderových studií) a Fakulty sociálních věd Univerzity v Bergenu (Katedra sociologie). Hlavním řešitelem projektu bylo Sdružení pro integraci a migraci (SIMI).

Práce se mimo jiné zabývá postavením a situací migrantek ve vyšším středním a seniorském věku v České republice. Dnes se do důchodového věku dostávají právě ženy, které k nám přišly v prvních migračních vlnách po r. 1989, a jak publikace dokumentuje, česká společnost na stárnutí trvale usazených migrantů a migrantek (respektive českých občanů s migrační historií) není připravena.

Publikace je dostupná online.

Ženy na vedlejší koleji