20. ledna 2017

Encyklopedie migrace

Ve středu 18. 1. byla oficiálně spuštěna Encyklopedie migrace, na které se podílela i Fakulta humanitních studií UK.

Jde o rozsáhlý projekt Studentského hnutí za solidaritu ve spolupráci s FF UK, FSV UK, FHS UK, ETF UK a PF UK. Jeho posláním je zmapovat relevantní témata a pojmy, které souvisejí se současnou tzv. uprchlickou krizí, tak, aby se široká veřejnost mohla spolehlivě, aktuálně a čtenářsky přístupným způsobem informovat o nastalé situaci a jejím kontextu. Primárním cílem je vysvětlení příčin, které vedou k tomu, že lidé prchají ze svých domovů. Nejde o to se hádat nebo někoho přesvědčovat, ale za pomoci objektivního a odborného studia situaci uklidňovat a problém jemně vykládat těm, kteří o to stojí.

Na projektu se mimo jiné podílí i studenti, kteří působí na FHS UK.

Více o projektu se dozvíte na webových stránkách.