22. června 2017

Prezidentka Mezinárodní sociologické asociace na FHS UK

Dne 19. 6. proběhla přednáška prezidentky Mezinárodní sociologické asociace prof. Margaret Abraham s názvem Contouring a Contextual Global Sociology, která se uskutečnila ve Velké zasedací síni Karolina. Celou akci společně organizovaly Pracoviště historické sociologie při FHS UK a Česká sociologická společnost. Tématem přednášky a následné diskuse byla právě role Mezinárodní sociologické asociace v debatách o současné globální sociologii.

prof. Margaret Abraham

Profesorka Margaret Abraham, která působí na Hofstra University v Hempsteadu, se ve svých pracích věnuje zejména globalizaci, genderu, domácímu násilí, etnicitě a jihoasijské diaspoře. Prezidentkou Mezinárodní sociologické asociace je od roku 2014. Vedle akademické činnosti aktivně vystupuje proti domácímu násilí.

Přednáška prof. Margaret Abraham