20. června 2017

Vyšla nová kniha Jana Sokola: Naděje na neděli. Krátké promluvy na nedělní čtení

Nová publikace Jana Sokola Naděje na neděli. Krátké promluvy na nedělní čtení (nakladatelství Vyšehrad, 2017) přináší přes sedmdesát krátkých zamyšlení nad nejrůznějšími duchovními, ale i zcela aktuálními a „světskými“ tématy z pera oblíbeného českého autora, filosofa, vysokoškolského učitele a zakladatele FHS UK. Texty byly původně připraveny jako podklady pro kázání na nedělní čtení z evangelia v bazilice sv. Markéty na pražském Břevnově. Sokolovy texty jako obvykle zaujmou srozumitelným podáním závažných a nejednou též problematických témat. V tomto případě však ke čtenářskému zážitku přispívá i původní žánr kázání, k jehož samotné podstatě patří umění zaujmout a vyslovit na omezeném prostoru přesvědčivě to podstatné.

KOUPIT

UKÁZKA Z KNIHY