20. ledna 2014

Odborná monografie Michaely Fišerové Partager le visible. Repenser Foucault vyšla v Paříži

V prestižním francouzském vydavatelství ExternĂ­ odkaz L‘Harmattan v Paříži právě vyšla odborná monografie Michaely Fišerové Partager le visible. Repenser Foucault, podpořená z programu Prvouk P18 Fenomenologie a sémiotika. Více Dokument ke stáhnutĂ­ zde.

ExternĂ­ odkaz Mgr. Michaela Fišerová, Ph.D. působí na Katedře elektronické kultury a sémiotiky Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a na Metropolitní univerzitě v Praze. Odborně se specializuje na současnou francouzskou filosofii, zejména na dekonstrukci a poststrukturalismus. Dlouhodobě se zabývá filosofickými aspekty problematiky vizuální komunikace, vizuality a obrazu, především fotografie a podpisu.