Spolupráce se zahraničními studenty

Buddy pro zahraniční studenty FHS UK


 • Chtěli byste se setkávat se studenty z celého světa?

 • Využili byste rádi svoje znalosti angličtiny nebo jiného jazyka?

 • Máte pocit, že na FHS není snadné seznámit se s novými lidmi?

 • Zajímalo by vás, jaké to je žít a studovat v cizí zemi?


Pak je program Buddy právě pro Vás! :)


Kdo je to buddy?

Buddy je student FHS, který se věnuje zahraničním studentům přijíždějícím na FHS z různých zemí Evropy i celého světa. Vyzvedává studenty na letišti/nádraží, doprovází je na kolej / do bytu a během prvních dnů po příjezdu jim může poradit, jak se zorientovat ve městě, a seznámit je se životem v ČR a v Praze.


Podrobnější informace:

Na informační schůzce.


Co vás čeká:

 • zajímavá zkušenost a nový pohled na studium a život v Praze

 • nová přátelství a kontakty

 • setkání s mezinárodním prostředím a novými kulturami z pohodlí ČR

 • procvičení a zdokonalení cizího jazyka (dle vlastního výběru)


A co na to studenti, kteří již jako buddy působí? "Vidím v tom smysluplnou volnočasovou aktivitu, která mě baví."


Čeští studenti se také mohou spolu se zahraničními studenty účastnit společných akcí, které podniká například program UPCES nebo International Club CUNI v rámci UK.Kdy:

V letním semestru 2016/17 budou zahraniční studenti přijíždět zejména v týdnu před 13. únorem 2017. Orientace pro přijíždějící studenty se bude konat ve dnech 14.–17. 2. 2017.


Co mám udělat, pokud se chci stát buddym?

Zaregistrujte se do databáze UNI BUDDY. V databázi si pak můžete vybírat zahraniční studenty, které byste si chtěli vzít na starost, a rovnou je kontaktovat.

Samotná registrace vás k ničemu nezavazuje: buddy se z vás stává ve chvíli, kdy si vyberete zahraničního studenta.

Máte zájem o studenty z USA? Pak můžete kontaktovat přímo .

V případě dalších dotazů neváhejte napsat na !


Buddy Guide: průvodce pro buddíky na LS 2016/17, kterého připravilo IC CUNI (a zahraniční oddělení FHS upravilo pro potřeby studentů FHS).


Informační schůzka pro zájemce o program Buddy


Informační schůzku pro studenty, kteří by chtěli působit jako buddy, pořádáme dle možností dvakrát do roka, vždy před příjezdem nových zahraničních studentů, tj. v září a v lednu. Další plánovaný termín schůzky: září 2017. Těšíme se na vás!


Během setkání zjistíte, co to znamená působit jako buddy zahraničních studentů. Dozvíte se, jací studenti na FHS přijíždějí a z jakých zemí. Setkáte se se zástupci programu UPCES a studentského sdružení IC CUNI, kteří vám také představí další aktivity pro zahraniční studenty, jichž se můžete účastnit nebo se na jejich organizaci podílet.


Prezentace ze schůzky, která se uskutečnila v září 2016: program Buddy, program UPCES, IC CUNIJací zahraniční studenti studují na FHS?


 • studenti přijíždějící na FHS na 1 či 2 semestry v rámci výměnných programů (Erasmus+, meziuniverzitní dohody...)

 • noví zahraniční studenti bakalářského programu Liberal Arts and Humanities (vyučovaného v angličtině)

 • studenti z USA, kteří přijíždějí studovat semestrální program UPCES – v případě zájmu kontaktujte přímo .Charles University International Club


Charles University International Club o.s. (IC CUNI) je neziskové sdružení studentů Univerzity Karlovy, které se na principu dobrovolnictví věnuje integraci zahraničních studentů na univerzitě. Pomáhá zahraničním studentům lépe se zorientovat v českém prostředí, zpříjemnit jim zdejší pobyt a seznámit je s českou kulturou. Jeho cílem je také sbližovat zahraniční a české studenty a napomáhat v procvičování cizích jazyků přirozenou konverzační formou s rodilými mluvčími, Čechy i studenty ze zahraničí.


Kromě buddy programu IC CUNI pořádá spoustu aktivit během semestru – orientační týden na začátku roku a potom výlety, exkurze, společenské, kulturní a sportovní aktivity a mnoho dalšího v průběhu semestru. Na tyto akce jste vřele zváni – ať už jako účastníci, nebo časem i jako (spolu)organizátoři. Přijďte se tedy na některou z akcí v začátku semestru podívat, procvičte si jazyky a potkejte spoustu sympatických cizinců! :)


Na těchto stránkách si můžete prohlédnout fotky z proběhlých akcí.


Zaujaly vás aktivity IC CUNI? Přidejte se do skupiny na facebooku (pro rok 2015/16) nebo napište na adresu .


Poděkování

V akademickém roce 2016/17 působí jako buddy zahraničních studentů tito studenti a studentky FHS UK:

Havlíčková Martina, Horáčková Nikol, Hrabaňová Olga, Jiráková Marie, Kopecký Daniel, Kuperberg Anastasia, Mikešová Karolína, Murgová Markéta, Sekaninová Zdenka, Stanková Lucie, Šefrna Vivian, Vavřinová Michaela, Wenigová Veronika.


V akademickém roce 2015/16 působili jako buddy zahraničních studentů tito studenti a studentky FHS UK:


Lucie Babíčková, Jan Bartko, Kamil Beer, Anastasiya Bunda, Barbora Cmerová, Daniel Hendrych, Michaela Honsová, Lenka Chocholoušková, Nikola Jarošová, David Jelínek, Hana Karmazínová, Daniel Kopecký, Daniela Kučerová, Šárka Kumperová, Šimon Miháľ, Véronique Nebeská, Tereza Nikodymová, Tereza Pecháčková, Eliška Řezníčková, Lea Torales, Michaela Vacková, Nikola Veselská, Pavla Vorlíčková, Veronika Wenigová, Marie Zetová.


V akademickém roce 2014/15 působili jako buddy zahraničních studentů tito studenti a studentky FHS UK:


Kamil Beer, Eliška Bělohlavová, Monika Fousková, Tereza Hloužková, Barbora Kardová, Adriana Krátká, Kristýna Malá, Martina Majtánová, David Mysík, Tereza Nikodymová, Vladislav Odinokov, Zuzana Procházková, Eliška Řezníčková, Nikola Smidovčinová, Michaela Sommrová, Karin Svobodová, Pavla Sýkorová, Pavel Šefrna, Eva Šenkýřová, Martin Šimek, Barbora Turazová, Kateřina Villinová, Kateřina Zavadová.


V akademickém roce 2013/14 působili jako buddy zahraničních studentů tito studenti a studentky FHS UK:


Lucie Babíčková, Aneta Bednářová, Marie Bullová, Hana Doležalová, Magdalena Dvořáková, Monika Fousková, Tereza Hloužková, Mirka Horáková, Adéla Hutarová, Asya Kibko, Barbora Knesplová, Pavlína Lukešová, Kristýna Malá, Jiří Marek, Anna Matějovská, David Mysík, Véronique Nebeská, Adéla Piatková, Martina Podhůrská, Denisa Ráblová, Nela Rudická, Michaela Sommrová, Vlasta Stulíková, Karin Svobodová, Pavla Sýkorová, Eva Šenkýřová, Martin Šimek, Michala Šormanová, Lucie Trojanová, Kateřina Villinová, Petra Widžová, Lucie Zdráhalová.


Všem studentům děkujeme a jejich spolupráce si velmi vážíme!Poslední změna: 6. červen 2017 11:27 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice

POZOR: Uzavření stanice metra Jinonice od 7. 1. do 7. 8. 2017


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám