20. května 2015

Publikace FHS byly vyznamenány v soutěži vysoce kvalitních monografií UK

Hlavním cílem Soutěže vysoce kvalitních monografií na UK je podpora autorů vysoce kvalitních monografií a jejich mateřských fakult či dalších univerzitních součástí. Hodnocení nejvýznamnějších monografií UK v daném období dvěma jedenáctičlennými odbornými komisemi (komise pro lékařské a přírodní vědy a komise pro humanitní a společenské vědy) tak jasně stanovuje standardy i úroveň náročnosti pro jednotlivé typy publikací, které si činí nárok být považovány za klíčové ve svých vědeckých oborech.

Soutěž se řídí opatřením rektora č. 3/2011 a mohou se jí zúčastnit fakulty a další součásti UK, kterým jsou v daném kalendářním roce v rámci rozpočtu rozdělovány prostředky institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj. Nominované monografie jsou hodnoceny dvěma komisemi jmenovanými Vědeckou radou UK a to Komisí pro humanitní a společenské vědy a Komisí pro lékařské a přírodní vědy.

Monografie hodnocené v roce 2015 (rok vročení 2013) jsou seřazeny sestupně od nejlépe hodnocené.

Martin Vrabec, Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha, 14.–17. místo

Jan Bouzek, Vznik Evropy, 18.–20. místo

Marek Skovajsa, Struktury významu, 22.–25. místo

Tomáš Vítek, Věštění v antickém Řecku II., 26.–28. místo

Kristina Simona Montagová, Transzendentale Genesis des Bewusstseins und der Erkenntnis, 33.–36. místo

Dana Moree, Učitelé na vlnách transformace, 56.–57. místo

Michaela Fišerová, Partager le visible. Repenser Foucault, 65. místo

Všem vyznamenaným autorům srdečně blahopřejeme!