7. července 2020

Vyšla kniha Skoro modlitby - Karel Čapek (ed. Martin C. Putna)

V Nakladatelství Biblion právě vyšla kniha Skoro modlitby - Karel Čapek, kterou sestavil a glosoval Martin C. Putna, literární historik a kritik, překladatel, zpěvák, moderátor a pedagog na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

Vyšla kniha Skoro modlitby - Karel Čapek (ed. Martin C. Putna)

KOUPIT

Anotace: Karel Čapek mluví mnoha hlasy. Některé se modlí, některé rouhají, některé řeší věci jakoby zcela neduchovní. Některé jsou hlasy postav, některé vypravěčů. Někdy mluví autor mladě bouřlivý, někdy dozrále usazený, někdy tragicky prohloubený blízkým koncem. Z těch hlasů by bylo možné sestavit mnoho knížek. Skoro modlitby jsou sebrány napříč hlasy, žánry i vývojovými etapami tak, aby se s nimi nemodliči mohli modlit a kostelní nechodiči si k nim chodit pro útěchu.

Ukázka knihy (ke stažení ve formátu pdf.)