13. května 2021

Call for papers k recenzovanému sborníku: Sémiotika a ideologie (termín prodloužen do 15. května 2021)

Studijní program Elektronická kultura a sémiotika FHS UK a studentský spolek Ptakopysk vyhlašuje call for papers k recenzovanému sborníku „Sémiotika a ideologie“, který navazuje na stejnojmennou konferenci.

Sborník se stejně jako konference zaměřuje na relevanci sémiotiky v rámci zkoumání otázky sociální a mediální reprezentace ideologií. Tato problematika zahrnuje teoretickou analýzu ideologických nástrojů v perspektivě sémiotické či kognitivněsémiotické a oborů sémiotice příbuzných v rámci komunikačních studií: vizuální rétoriky, teorie argumentace, kritické analýzy diskursu a podobně.

Vítány jsou texty studujících bakalářských, magisterských či doktorských programů. Délka textu by měla být přibližně 15 NS (1 NS = 1800 znaků; viz dále). Pracovními jazyky sborníku jsou čeština, slovenština a angličtina. Termín pro zaslání příspěvků byl prodloužen do 15. května 2021. Příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu .

Bližší informace naleznete v přiloženém dokumentu.