21. října 2021

FHS UK se zapojí do Týdne Akademie věd ČR

Fakulta humanitních studií UK zve na přednášky, které se uskuteční v rámci Týdne Akademie věd ČR.

Program na FHS UK

Obě akce proběhnou v budově FHS UK (Pátkova 2137, Praha 8). Všichni tři přednášející působí na FHS UK na Katedře historických věd a v rámci magisterského programu Orální historie – soudobé dějiny.

Týden Akademie věd ČR

Týden Akademie věd ČR 2021

V roce 2021 proběhne v termínu od 1. do 7. listopadu 1. ročník festivalu s názvem Týden Akademie věd ČR.

Týden Akademie věd ČR je vědecký festival, který plynule navazuje na dřívější Týden vědy a techniky Akademie věd ČR. Zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

Festival je určen jak studentům středních škol, pro které jsou připraveny především přednášky a exkurze v dopoledních hodinách, tak široké veřejnosti, na kterou cílí program v odpoledních a večerních časech.

Vstup na všechny akce je zdarma.