19. dubna 2022

Finále univerzitního kola oxfordské soutěže Map the System 2022 se zúčastní studenti z FHS UK

Historicky první finále interdisciplinární oxfordské soutěže Map the System na Univerzitě Karlově se uskuteční v pondělí 25. 4. 2022 od 16 hod. online. Projekt Anti-aging průmysl od studentů programu Studia dlouhověkosti na FHS UK bude soutěžit o účast na světovém finále v Oxfordu 2022.

UDÁLOST NA FACEBOOKU

Registrace na: https://bit.ly/MtS_Registrace2022

Anti-aging průmysl (FHS UK)

Členové týmu: Oldřich Čepelka, Michaela Honelová, Kateřina Beji Sedláčková, Lucie Vidovićová (FHS UK)

PREZENTACE PROJEKTU

Anotace

Stárnutí je největší výdobytek humanity: stárneme, protože neumíráme předčasně. Přesto stále není přijímáno jako něco, na co se „těšíme“. Důvodem je především nízká úroveň zdraví, ale zároveň i sociální stigma stáří a jeho vizuality. Být starý nebo i jen „vypadat staře“, je zdrojem genderovaných znevýhodnění. Anti-aging je zastřešující pojem pro systém s řadou aktérů, cílů a úrovní, které se snaží stárnutí zpomalit, zastavit, zvrátit anebo alespoň zamaskovat. Mapou upozorňujeme na sociální nerovnosti zabudované v tom, jak a komu antiageing nabízí svá řešení, a hledáme neuralgické body, ve kterých jsou (především ženská) těla disciplinována a stárnutí zůstává jako životní program pro chudé.

Další letošní projekty z FHS UK

Vítězný tým pojede na světové finále do Oxfordu.