12. srpna 2014

Jsou migrantky nad 40 na vedlejší koleji? Odpoví výzkum FHS UK, University of Bergen a SIMI

Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s Univerzitou v Bergenu a Sdružení pro integraci a migraci zahájilo v červenci 2014 díky finanční podpoře Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů, projekt s názvem „Ženy na vedlejší koleji (?)“, který se zaměří na podporu cizinek v ČR ve věku nad 40 let. „Připravíme výzkum zaměřený na migrantky starší 50 let z bývalé Jugoslávie, které mají za sebou migrační zkušenost, v ČR dlouho žijí a řeší problémy spojené se stářím, především zachování důstojného života poté, co celý život pracovaly. České veřejnosti bychom pak situaci těchto žen chtěli přiblížit mediální kampaní. Migrantky samotné se již nyní mohou přijít bezplatně poradit k nám do kanceláře. Snažíme se o to nalézt řešení této těžké situace a zmírnit zranitelnost žen na trhu práce odvozené od jejich původu, genderu a věku,“ říká Magda Faltová, ředitelka SIMI.

Výsledky projektu, výzkumu a navrhovaná řešení budou představeny ve vydané publikaci a na závěrečné konferenci projektu v roce 2016. Tiskovou zprávu o projektu „Ženy na vedlejší koleji (?)“ naleznete Dokument ke stáhnutĂ­ zde.