6. června 2016

The Guardian zveřejnil článek o absolventech FHS a jejich projektu Pragulic

V červnu 2016 zveřejnil časopis The Guardian článek o projektu Pragulic, který ještě během svých studií na FHS UK založila skupina absolventů katedry studií občanské společnosti. Článek o naších absolventech a jejich úspěšném projektu Pragulic si můžete přečíst na webu časopisu The Guardian.

Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví. Již v roce 2012 Katarina Chalupková, Tereza Jurečková a Ondřej Klügl, zakladatelé projektu, zvítězili s projektem Pragulic v mezinárodní soutěži neziskových projektů Social Impact Awards. V roce 2015 pak získali mimořádnou cenu rektora Univerzity Karlovy.

(zdroj foto: www.magzine.it)