13. října 2016

Týden vědy a techniky na FHS UK

Fakulta humanitních studií UK se letos poprvé zúčastní celorepublikového vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR, kterou koordinuje Odbor popularizace vědy a marketingu Střediska společných činností AV ČR, v. v. i. Na organizaci festivalu se podílí všechna pracoviště Akademie věd ČR.

Od 1. do 13. listopadu bude mít široká veřejnost možnost navštívit nejrůznější přednášky, výstavy či workshopy, shlédnout dokumentární filmy atp. Vstupné na jednotlivé akce je zdarma. Motto již 16. ročníku zní „Za hranice známého“.

Pracovníci FHS UK v rámci Týdne vědy a techniky pro vás připravili přednášky, pokrývající nejrůznější témata. Chybět nebude ani výstava, workshop či divadelní představení. Celý seznam naleznete níže.

Všichni jste srdečně zváni.

Interaktivní divadelní představení Ztracená a Fany coffee (Mgr. Dany Moree) (POZOR: AKCE JE Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠENA)

„Katolicismus – nebo petardu!“ o zápasech náboženství s moderní společností (Prof. Mgr. Martin C. Putna, Dr., přednáška)

Předchůdci člověka aneb otázky, odpovědi a stále hodně otazníků (Mgr. Linda Hroníková, Ph.D., přednáška)

Právo a spravedlnost (Mgr. Ondřej Skripnik, Ph.D., přednáška)