13. října 2014

Vyhlášení voleb do Akademického senátu FHS UK

AS FHS UK vyhlašuje termín konání voleb do Akademického senátu FHS UK.

Volby do Akademického senátu FHS UK se budou konat od pondělí 1. prosince do čtvrtka 4. prosince 2014 včetně.

Návrhy kandidátů budou přijímány do pondělí 24. listopadu 2014 do 12:00 hod. v papírové podobě na sekretariátu děkana nebo elektronicky na adrese Mail  .

Návrhy kandidátů z řad studentů i akademických pracovníků je podle Volebního a jednacího řádu AS FHS článek 3., odst. 3. třeba podat s následujícími náležitostmi: „Náležitostmi návrhu jsou:

a) identifikace navrhovatele (navrhovatelů),

b) identifikace navrženého kandidáta (navržených kandidátů),

c) souhlas navrženého kandidáta (navržených kandidátů).

(formulář návrhu je ke stažení Dokument ke stáhnutĂ­ zde)

“Identifikací se rozumí křestní jméno, příjmení a UKČO nebo UČO.Podle článku 3., odst. 4. komise náležitosti ověří. Komise nepřihlíží k návrhu, který neobsahuje náležitosti a) a b); v případě, že neobsahuje c), komise navrženou osobu bezodkladně vyzve, aby se ve lhůtě 48 hodin k návrhu vyjádřila. Nevyjádří-li se ve stanovené lhůtě, považuje se návrh za podaný se souhlasem navrženého kandidáta. Není-li po skončení lhůty navrženo do AS FHS UK alespoň 16 akademických pracovníků a alespoň 20 studentů, vylosuje komise další osoby do stanoveného počtu podle článku 3 odst. 5. Komise vylosované osoby bezodkladně vyzve, aby se ve lhůtě 48 hodin k návrhu vyjádřily. Nevyjádří-li se, považuje se to za jejich souhlas s kandidaturou.

Každý kandidát má možnost sestavit svůj volební program, který podá rovněž buď na sekretariát děkana FHS UK nebo elektronicky na adrese Mail  nejpozději 22. listopadu 2014.

Volební komise zveřejní volební programy na úřední desce senátu nejpozději 24. listopadu 2014. Výsledky voleb budou vyhlášeny 5. prosince 2014. Funkční období nově zvolených senátorů AS FHS UK začíná 1. února 2015.

Praha, 13. října 2014

za volební komisi AS FHS UK Hedvika Novotná