28. listopadu 2016

Iva Holmerová se stala předsedkyní Alzheimer Europe

Docentka Iva Holmerová, dlouholetá spolupracovnice a pedagožka Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, byla zvolena předsedkyní Alzheimer Europe. Gratulujeme!

Iva Holmerová (foto: Novinky.cz)

Iva Holmerová působí jako zakládající ředitelka Gerontologického centra v Praze, proděkanka pro zahraniční styky FHS UK, zakladatelka Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče (CELLO ILC CZ) FHS UK a hostující profesorka na University of the West of Scotland. Vědecky a profesně se věnuje problematice péče o seniory, gerontologie, dlouhodobé péče a péči o lidi žijící s demencí. Je předsedkyní České gerontologické a geriatrické společnosti, členkou výboru INTERDEM, EUGMS, ELTECA a zakladatelkou České alzheimerovské společnosti.

Alzheimer Europe je nevládní mezinárodní organizace, jejímž cílem je zvyšování povědomí o všech formách demence. Byla založena v roce 1990 a sídlí v Lucembursku.