5. prosince 2016

Univerzita Karlova nabízí Katalog služeb pro širokou veřejnost

Centrum pro přenos poznatků a technologií působí při Univerzitě Karlově a klade si za cíl podporovat aktivity související s předáváním znalostí mezi akademickou a veřejnou či soukromou sférou. Svou činností tak podporuje tzv. třetí roli univerzit. V rámci dalšího působení se centrum snaží navázat vztahy mezi Magistrátem hlavního města Prahy a akademiky za účelem vytvoření zázemí pro budoucí spolupráci na rozvoji města.

Univerzita Karlova nabízí Katalog služeb pro širokou veřejnost (ilustrační foto)

Centrum nabízí služby expertů působících na naší univerzitě a široké veřejnosti je představuje pomocí Katalogu služeb Univerzity Karlovy. Fakulta humanitních studií v něm má již sedm nabídek a tento počet nemusí být konečný. V současné době jsou to mezi jinými velmi aktuální kurzy, odborné poradenství, semináře a přednášky na téma kulturních konfliktů a útlaku nebo přednášky, školení, výstavy a poradenství na téma židovských dějin, kultury a náboženství, či obecně národní a národnostní identity a národnostních menšin. Kdo jiný než odborníci na slovo vzatí působící na naší fakultě by měli veřejnost seznamovat právě s těmito tématy. Na FHS UK je prostředníkem mezi fakultou a centrem Petr Konůpka ( ), pokud byste tak měli zájem na tomto zajímavém a užitečném projektu participovat, neváhejte se na něj obrátit.

Sára Wienerová

5. 12. 2016