27. ledna 2017

Na FHS UK proběhl seminář s učiteli z gymnázií a středních škol

V prosinci a lednu proběhl na FHS UK seminář Problematika přípravy na studium humanitních věd. Tento seminář byl určen učitelům základů společenských věd (ZSV), filosofie, humanitních, společenských a historických věd z gymnázií a středních škol. Cílem semináře bylo poskytnout středoškolským vyučujícím náměty a podklady pro výuku a vytvořit platformu pro diskusi ohledně přípravy a připravenosti studentů na humanitní vysokoškolské studium a sdílení zkušeností a pohledů mezi vyučujícími na středních a vysokých školách.

Na FHS UK proběhl seminář s učiteli z gymnázií a středních škol

Účastníci se tak během čtyř sobotních bloků v rámci přednášek a praktických seminářů setkali s otázkami smyslu výchovy a vzdělávání, problematikou poznávání v rámci humanitních věd nebo možnostmi interpretace klasických textů, pod vedením Mgr. Jaroslava Novotného, Ph.D., a jeho kolegů z programu Studium humanitní vzdělanosti. Účastníci semináře na závěr získali potvrzení o absolvování formou certifikátu.

Do budoucna FHS UK uvažuje o pokračování tohoto semináře.

27. 1. 2017

Všechny informace o kurzu Problematika přípravy na studium humanitních věd naleznete na webu FHS UK.