4. dubna 2017

Přednášky Dr. Thomase Ahnerta o německém a skotském osvícenství

Fakulta humanitních studií UK a Filosofický ústav AV ČR Vás srdečně zvou na přednášky Dr. Thomase Ahnerta, vedoucího historických oborů na School of History, Classics and Archaeology, University of Edinburgh.

První přednáška s názvem Newtonianism in eighteenth-century Germany je orientována na recepci Newtonova odkazu v kontextu s formováním německého osvícenství a je určena pro zájemce o dějiny vědy, epistemologie a rané německé osvícenství.

Druhá přednáška Paganism and Providence in the historical writings of William Robertson se pak soustřeďuje na myslitelský odkaz Williama Robertsona, jednoho z nejvýznamnějších historiků epochy skotského osvícenství, rektora univerzity v Edinburghu, ale také význačného představitele církevních kruhů („moderates“).  Přednáška by neměla uniknout pozornosti zájemců o porozumění specifické povaze skotského osvícenství a dějiny historiografie 18. století.

Přednášky se uskuteční 19. a 20. dubna a proběhnou v anglickém jazyce.