28. srpna 2017

Letní škola pro středoškolské učitele základů společenských věd v Litomyšli

Fakulta humanitních studií UK uspořádala v Litomyšli Letní školu pro středoškolské učitele základů společenských věd (ZSV).

Od 25. 8. do 27. 8. 2017 proběhla v Litomyšli letní škola s názvem Problematika přípravy na studium humanitních věd (CŽV 21). Tato letní škola byla určena učitelům základů společenských věd (ZSV), filosofie, humanitních, společenských a historických věd z gymnázií a středních škol. Cílem letní školy bylo poskytnout středoškolským vyučujícím náměty a podklady pro výuku práce s odborným textem (čtení, interpretace i psaní odborných textů v různých humanitních oborech) a vytvořit platformu pro diskusi ohledně přípravy studentů na humanitní vysokoškolské studium a sdílení zkušeností a pohledů mezi vyučujícími na středních a vysokých školách.

Za FHS UK se letní školy účastnili pod vedením Mgr. Jaroslava Novotného, Ph.D., vyučující z Filosofického, Společenskovědního a Historického modulu. Účastníci semináře na závěr získali potvrzení o absolvování formou certifikátu.

Do budoucna FHS UK uvažuje o pokračování této letní školy.