29. srpna 2017

Nová kniha Karla Černého: Instability in the Middle East

V Nakladatelství Karolinum vyšla nová e-kniha Karla Černého s názvem Instability in the Middle East: Structural Changes and Uneven Modernisation 1950–2015. Mgr. Karel Černý, Ph.D., působí na Pracovišti historické sociologie při Fakultě humanitních studií UK, mezi jeho badatelská témata patří civilizacionistika, sociologie konfliktu a právě Blízký východ.

„Blízkovýchodní nestabilita se vnějškově manifestuje různými způsoby: krizí vládnoucích režimů, vzestupem politického islámu, terorismu, revolucí, občanských válek či rostoucí migrací a zhroucením řady států. Kniha nabízí výklad kořenů této nestability s pomocí teoreticky původní a empiricky podložené historicko-sociologické srovnávací analýzy. Zatímco ve výkladech vývoje post-koloniálního Blízkého východu dosud dominovaly dvě protichůdné teze – jde o region zaostalý, neměnný a rigidní, nebo naopak proměňující se až příliš rychle – kniha nabízí alternativní perspektivu vycházející z vysoce nerovnoměrného a nesynchronizovaného tempa změn v jednotlivých dimenzích blízkovýchodní modernizace.“

Karel Černý: Instability in the Middle East

KOUPIT