1. října 2017

Nová kniha L. Doležalové: Čítanka latinských textů z pozdně středověkých Čech

V nakladatelství Scriptorium vyšla nová kniha editorů Lucie Doležalové, Michala Dragouna a Jana Ctibora s názvem Čítanka latinských textů z pozdně středověkých Čech. Kniha přináší ukázky z málo známých středověkých pramenů doplněné českým překladem, poznámkami a obecnými úvody k jednotlivým žánrům. Docentka Lucie Doležalová působí na Fakultě humanitních studií UK na pracovišti oboru Evropské kulturní duchovní dějiny.

„Co je nejlepší proti otupělosti hlavy? Je člověku nebezpečnější mantikora, nebo onokentaur? Smí se diskutovat s heretiky? Je kometa povahy prvků? Způsobil Jan Hus zatmění Slunce? Jaké pivo pili jeho studenti? Kdy přijde Antikrist? Anebo už přišel? Jak se chránit před morem? Proti čemu je dobrý hadí olej? Jaká je správná poloha pro nahlížení do knih? Může se panna Eliška koupat? Odpovědi naleznete v této knize.“

Čítanka latinských textů z pozdně středověkých Čech

KOUPIT