30. ledna 2018

Vyšla nová kniha Ivy Poláčkové Šolcové o emocích

V nakladatelství Grada právě vyšla nová kniha Ivy Poláčkové Šolcové s názvem Emoce. Regulace a vývoj v průběhu života. PhDr. Iva Poláčková Šolcová, Ph.D., působí mj. na Fakultě humanitních studií UK v rámci společenskovědního modulu. Mezi oblasti jejího badatelského zájmu patří například sociální a mezikulturní psychologie, celoživotní vývoj člověka a právě emoce.

Vyšla Nová kniha Ivy Poláčkové Šolcové o emocích

„Kniha se zabývá složitou otázkou, co jsou emoce a jak s nimi zacházet. Emoce hrají v každodenním životě významnou roli, stejně jako myšlení, vzpomínání či chuť něčeho dosáhnout. Nejsou ničím nadbytečným, obtěžujícím ani dětinským: ukazují na jevy, které pro nás mají v životě význam. Vývoj emocí a jejich regulace jsou napínavým a fascinujícím procesem, a ačkoliv k dramatickým vývojovým skokům dochází především v průběhu dětství, dětstvím kapitola vývoje nekončí. Kniha se zabývá regulací emocí a jejich vývojem od narození až po stáří, upozorňuje na kritické momenty, věnuje se některým mýtům v emoční výchově dětí a poukazuje na významné souvislosti mezi emocemi a zdravím člověka.“