8. března 2018

Ocenění pracovníků a studentů oboru Orální historie - soudobé dějiny

Novým předsedou České asociace orální historie (COHA) byl na jejím valném shromážděním zvolen Mgr. Jiří Hlaváček, absolvent a spolupracovník pracoviště oboru Orální historie – soudobé dějiny Fakulty humanitních studií UK.

Během volby byly rovněž vyhlášeny ceny za nejlepší studentské práce v oblasti orální historie. Cena COHA „Zlatý diktafon“, která je udělována ve třech kategoriích: základní, střední a vysoké školy, oceňuje ty nejlepší projekty žáků a studentů za poslední dva školní/akademické roky, které byly vypracovány metodou orální historie, tedy laicky „vyzpovídáním pamětníků“ daných událostí.

Ocenění pracovníků a studentů Orální historie - soudobé dějiny

Mezi nejzajímavější počiny (1. místo v kategorii vysokých škol) patřila diplomové práce Venduly Novákové, studentky Orální historie – soudobé dějiny při FHS UK, která se věnovala generačním proměnám skautských idejí po roce 1945 na příkladu vzpomínek tří generací českých skautů a skautek z pražského 18. střediska Kruh.

Druhé místo patřilo Mgr. Markétě Foitové, taktéž studentce oboru Orální historie – soudobé dějiny, za diplomovou práci Generace Y: Sondy do života první české porevoluční generace.

Srdečně gratulujeme!

(zdroj: coha.cz)