23. května 2018

Fakulta humanitních studií UK vydala novou knihu dr. Dany Bittnerové a dr. Mirjam Moravcové s názvem „Etnické komunity – Balkánské cesty“. Kniha vyšla ve dvou dílech.

Etnické komunity – Balkánské cesty: nová kniha o současnosti i minulosti Balkánu Etnické komunity – Balkánské cesty: nová kniha o současnosti i minulosti Balkánu

Tématem obou dílů je diskuse o současnosti i minulosti Balkánu jako specifického kulturního regionu. Metafora cest odkazuje na propojení míst, kulturních fenoménů a řešení společenských i politických problémů. Současně chce zvýznamnit vazbu Balkánu k dalším regionům Evropy (ČR, NSR) a světa (USA). Analyzuje problémy migrace, etnických menšin, mezietnické komunikace a sociálních problémů jako důsledku válečného konfliktu (Bosna a Hercegovina).