2. července 2018

Navštivte výstavu Václava Hájka v Městské knihovně v Praze

Od 2. 7. do 1. 9. 2018 si ve foyer pobočky Městské knihovny v Praze Opatov můžete prohlédnout výstavu Václava Hájka, Ph.D., vyučujícího Kreativního modulu Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

Výstava „Moje okna“ reflektuje vztahy vnitřních a vnějších prostor, jejichž rozhraní tvoří otevřené okno („fenestra aperta“ – slovy jednoho z „vynálezců“ renesančního obrazu Leona Battisty Albertiho), ale často také zavřené okno („fenestra chiusa“), které svědčí o fobiích z veřejných míst, o neschopnosti vykročit ven, o touze a ztroskotávání jejího naplnění. Autor kombinuje a střídá různé techniky – olej či akryl na plátně, kresbu tuší, křídami, akvarelem apod. Okna zde představují políčka nepohyblivého komiksu, prázdná místa určená pro příběh, který se ještě nestal.

Vstupné zdarma. Další informace: https://www.mlp.cz/cz/akce/e22750-vaclav-hajek-moje-okna/?knihovna=