7. dubna 2015

Divadlo utlačovaných

Jak se nedat? To je hlavní otázkou komponovaného večera divadla utlačovaných. Studenti Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze a divadelní skupina ARA ART Davida Tišera připravili tři dvacetiminutová představení na téma manipulace, šikana a rasismus. Všechna představení vznikla na základě práce studentů s tématem útlaku a jsou postavena na jejich reálných autentických zážitcích. Představení má pak specifický průběh. Diváci nejprve každé představení zhlédnou, součástí večera je však také diskuze o nastolených tématech. Na základě diskuze budou diváci moct změnit děj a tedy i osud hlavních hrdinů. Nejedná se tedy o divadlo jako takové, ale spíše o dílnu, kde se můžeme společně zamyslet nad tím, jak změnit konkrétní situace a tím trochu i celý náš svět.

19. 4. 2015 19:30

Rock Café