6. září 2019

Nová kniha Lenky Krátké: „Letos musíme být spokojenější než loni! Proměny české firemní kultury po roce 1989“

V edici Orální historie a soudobé dějiny Nakladatelství Karolinum právě vyšla nová kniha Mgr. et Mgr. Lenky Krátké, Ph.D., s názvem „Letos musíme být spokojenější než loni! Proměny české firemní kultury po roce 1989“. Lenka Krátká působí na FHS UK na Pracovišti Orální historie – Soudobé dějiny.

KOUPIT

Anotace: Kniha se věnuje tématu transformace firemní kultury v českém prostředí, konkrétně v tuzemských pobočkách zahraničních korporací, jež byly nově zakládány po roce 1989 a staly se vzorem pro etablování „západní“ firemní kultury v tuzemském kontextu. Oproti jiným publikacím, jež vnímají firemní kulturu jako nástroj řízení a zlepšování výkonu organizace, tato práce reflektuje problematiku firemní kultury z hlediska zaměstnanců a zaměstnankyň. Na základě orálněhistorického výzkumu (rozhovory s lidmi ze všech úrovní firemní hierarchie) autorka hledá odpověď na otázku, zda a jakým způsobem neoliberální hodnoty zakořeněné v nadnárodní korporátní kultuře proměnily (a proměňují) nejen sféru pracovní, ale také chování a prožívání jednotlivců v životě mimopracovním, soukromém.