23. října 2019

Vyšla nová kniha: Krajina českých zemí v době třicetileté války v díle Matthäuse Meriana staršího (Václav Matoušek, Tomáš Janata, Růžena Zimová, Jan Chlíbec)

V nakladatelství Togga vyšla kniha Krajina českých zemí v době třicetileté války v díle Matthäuse Meriana staršího. The Landscape of the Czech Lands in the Era of the Thirty Years’ War in the Work of Matthäus Merian Senior (Václav Matoušek, Tomáš Janata, Růžena Zimová, Jan Chlíbec). Práce je věnována dílu Matthäuse Meriana staršího, resp. jeho rytinám, zobrazujícím bojiště třicetileté války v prostoru českých zemí […] s podrobnějším zaměřením na švédské tažení v Čechách roku 1647. Rytiny byly studovány, popsány a analyzovány s využitím mezioborových přístupů a metod jako odraz české, případně středoevropské krajiny, která následně, při hlubším současném výzkumu, může nést v prostoru bitev označení militární krajina. Publikace je zcela jedinečnou, objevnou prací, metodicky spočívající na mezioborových základech, které se podařilo novátorsky propojit, skloubit a aplikovat na souboru dosud tímto způsobem nestudovaných historických pramenů. (prof. PhDr. Eva Semotanová, DrSc.)

KOUPIT

BUY on Amazon