18. března 2020

Prohlášení děkanky FHS UK k situaci ohledně nouzového stavu v ČR

Milé kolegyně, milí kolegové,

čelíme nyní společně krizové situaci, na niž jsme nebyli připraveni. Věřím, že se podmínkám stavu nouze i všem nutným opatřením přijatým vládou ČR dokáže naše fakulta přizpůsobit - její chod je zajištěn a postupně se všichni učíme fungovat v režimu distanční výuky.

Nicméně vážnost koronavirové epidemie jistě vyžaduje více, než se pouze starat o chod fakulty či univerzity. Rektorát UK proto začíná koordinovat dobrovolnickou pomoc. Vzhledem k tomu, že studenti lékařských fakult se již několik dní organizují na svých platformách, bude databáze dobrovolnické pomoci z řad studentů orientována na pomoc institucím, které poskytují pečovatelské služby.

Na webu cuni.cz budou postupně spuštěny formuláře pro registraci dobrovolníků a na poptávku organizací. Další informace Vám zašlu, nicméně pokud někdo z Vás bude mít zájem se dobrovolnických aktivit zúčastnit, sledujte, prosím, webové stránky UK. Naopak pokud sami podobnou pomoc organizujete, dejte, prosím, vědět, aby bylo možné pomoc poskytovat koordinovaně.

Všem děkuji - ať se již rozhodnete zapojit do pomoci přes UK nebo prostě pomáháte svým blízkým a lidem v okolí.

Ing. arch. Mgr. Marie Pětová, Ph.D.

děkanka FHS UK

Univerzita Karlova spouští formulář pro nabídku a poptávku dobrovolnické pomoci

Situace na FHS UK ohledně nemoci COVID-19