Palliare

Projekt Palliare


Projekt Palliare je zaměřen na  interprofesionální spolupráci a vzdělávání v problematice pokročilé demence. Jeho cílem je poskytnout nejen odborníkům, profesionálním pečujícím o osoby s demencí, ale i všem dalším, kteří mají o tuto problematiku zájem, nové informace a mezinárodní zkušenosti. To vše by mělo přispět nejen ke zlepšení péče o lidi s demencí v Evropě, ale i k lepší podpoře jejich rodinných pečujících a spolupráci mezi profesionály a všemi dalšími zúčastněnými.


Dvouletý projekt Palliare financovaný z evropského programu Erasmus+ vede tým University of the West of Scotland v čele s profesorkou Debbie Tolson. Partnery projektu jsou pak Visoka skola za zdravstveno nego Jesenice ve Slovinsku, Linneiniversitetet ve Švédsku, Turun Ammattikorkeakoulu OY ve Finsku, Escola Superrior de Enfermagem Do Porto v Portugalsku, Universidad de Alicante ve Španělsku a v neposlední řadě i Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií – Centrum pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče (CELLO).


Český tým projektu vedený Doc. MUDr. Ivou Holmerovou, Ph.D. je v tomto projektu zodpovědný například za vytvoření standardů dobré praxe a za konsensus konferenci v červnu 2015. Společně s týmem UWS je zodpovědný i za zajištění kvality projektu.
Poslední změna: 12. únor 2018 12:16 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám