Aktuální nabídky a sdělení

Lesbos

Hlavní nádraží, Praha


Lesbos

Již tento týden, 13. listopadu 2015, odjíždí první tým českých dobrovolníků na humanitární misi na řecký ostrov Lesbos. Cílem akce je založit permanentní misi českého týmu na severním pobřeží Lesbu v místě Molyvos, a přispět tak k řešení uprchlické krize v Evropě, stejně jako se o to zasazujeme na Balkáně a v dalších nám bližších místech. Na Lesbu budeme pracovat na směny a přímo na pláži poskytovat neodkladnou první pomoc pod koordinací vlastního lékaře. Ve spolupráci s vlastním překladatelem podáme informace a nejohroženější uprchlíky budeme zároveň rovnou převážet s povolením od místní policie do určených registračních táborů.


V tuto chvíli sháníme velmi naléhavě dva typy pomoci. V první řadě chceme tímto zaslat výzvu mezi studenty Fakulty humanitních studií UK, mezi zaměstnance a další spřízněné osoby, kteří chtějí podpořit tento projekt a pomoci v krizové oblasti Lesbu, ať nás bez váhání kontaktují a přihlásí se na navazující termíny odjezdů (kontakt: ). Druhou možností pomoci, která je velmi potřebná, je finanční podpora projektu. Stále nám chybí zdroje pro pokrytí všech nákladů, nemluvě o zajištění dalších misí. S vašimi prostředky naložíme transparentně, dle nejsvědomitějšího uvážení a vždy na základě společné diskuze s vámi. Pokud se rozhodnete pro dar, můžete jej zaslat na níže uvedený transparentní účet.


https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2100400860

do hesla prosím napište: Lesbos

kontrolu a vyúčtování z cest najdete na: http://www.davelacek.cz


Doufáme, že posílíte naše řady!


S díkem „první tým mise Lesbos“


Kontakt:

Mgr. Zuzana Trachtová

absolventka FHS UK

e-mail:Hlavní nádraží, Praha

Nabízíme pomoc uprchlíkům, kteří se ocitnou na Hlavním nádraží v Praze (nejčastěji po propuštění z českých detenčních zařízení). Od začátku září jsme pomohli více než 500 osobám. Důležité je pomoct jim se na nádraží zorientovat a poskytnout potřebné informace. Umět arabsky nebo persky není podmínkou, stačí základy angličtiny. Každý den se střídáme se ráno od 6 až do 24 hodin, po 3-4 hodinových směnách. Přijímáme nové členy, školení vede Zuzana Schreiberová pravidelně každé pondělí od 18 hodin přímo na Hlavním nádraží u stánku Iniciativy Hlavák.


Pro více informací také můžete navštívit: https://www.facebook.com/groups/PomocUprchlikumNaHlavaku/?fref=ts


Kontakt:

Mgr. Zuzana Schreiberová

doktorandka a zaměstnankyně FHS UK

e-mail:Poslední změna: 12. únor 2018 12:20 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám