Studentské hnutí za solidaritu

Jsme nově vzniklá platforma spojující napříč celou Českou republikou nejen studenty, ale všechny, jimž není situace uprchlíků lhostejná a chtěli by se připojit k pomoci. Našim cílem je především otevřít komunikační kanál mezi veřejností a lidmi, kteří se uprchlickou problematikou osobně zabývají, čímž bychom rádi vytyčili prostor pro objektivní a racionální debatu.


Pořádáme přednášky, besedy a diskuze nejen pro vysokoškoláky, ale i pro středoškoláky a širokou veřejnost. Svoji pozornost přitom soustředíme především na regiony mimo velká města, kde může být informovanost nedostatečná. Oslovenému publiku chceme zprostředkovat nejenom autentickou zkušenost dobrovolníků na Balkáně, nýbrž také podložení a doplnění jejich svědectví o důležitá fakta a souvislosti z úst odborníků.


Jako studentské hnutí můžeme zaručit dostatečnou organizační flexibilitu, a to jak ohledně témat, tak i ohledně formy, neboť obojí můžeme přizpůsobit konkrétnímu auditoriu. Nabízíme přednášky na středních školách, ale i v kulturních či obecních domech nebo v podobných společenských střediscích. Přímo na fakultách chceme zapojit samotné akademiky-pedagogy do besed většího formátu, koncipovaných jako bloky přednášek odborně a do hloubky nahlížejících dané téma z více úhlů pohledu.


Studentské hnutí podporuje děkanka FF UK doc. Mirjam Friedová, Ph.D., a děkanka FHS UK Ing. arch. Mgr. Marie Pětová, Ph.D.


Kontakt:


Facebook

e-mail:

Formulář

Poslední změna: 12. únor 2018 12:20 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám