FHS pořádá poznávací cestu do Toulose a jihozápadní Francie

Vážení kolegové, milí přátelé,


rádi bychom Vás již tradičně pozvali na letošní poznávací cestu pořádanou Fakultou humanitních studií Univerzity Karlovy pro studenty a zaměstnance fakulty a také pro zájemce z řad přátel FHS.


Destinace a popis cesty

Praktické informace

Fotogalerie z minulých cest


Město Auch


Destinace a popis cesty

Letošní cesta bude nejdelší v dějinách společných exkursí: půjde o více než týdenní cestu na jih sladké Francie! Našim cílem se stane staroslavný Languedoc v jihozápadní Francii. Zavítáme například do známého města Carcassonne se zachovanými středověkými hradbami a branami, do historického francouzského města Albi se slavnou pevnostní katedrálou, středověkými uličkami a osobitým místním charakterem, do středověkého města Moissac, kde stojí významný románský chrám s krásnou a bohatou sochařskou a ornamentální výzdobou, nebo do městečka Auch, odkud pochází slavný d’Artagnan z Dumasových Tří mušketýrů. Vystoupáme určitě také na některý z katarských hradů vysoko ve skalách tamních hor a zajedeme až do přímořského města Narbonne s římskými kořeny, kde si můžeme prohlédnout výstavnou gotickou katedrálou a zažít mediteránní atmosférou. V jeho okolí se budeme moci vykoupat i v moři. Koupání však přijde, doufáme, vícekrát. A uvidíme ještě i další zajímavá místa. Chceme opět, ve shodě s dobrou tradicí, obdivovat umění, architekturu, užívat jídla i vína a prožít též příjemné společné chvíle na krásných místech mediteránního světa.Naší základnou bude město Toulouse, v němž budeme na okraji vnitřního města bydlet. Toulouse, známé kvůli charakteristické barvě cihel jako růžové město je metropolí jihozápadní Francie s kvetoucí a pestrou kulturou i bohatými dějinami. Stojí zde význačné památky, například obrovská zachovaná románská basilika S. Sermin, mnoho paláců, například „malý Louvre“ hrabat Toulouských. Celé město pak sestává z mnoha starých ulic, uliček a náměstí s jižním charakterem. Žil zde například spisovatel Antoine de Saint-Exupéry, který zde má i museum. Sídlí zde letecký (Airbus) a kosmický průmysl.


Vzhledem k tomu, že cesta do jižní Francie je daleká, přespíme cestou tam i zpět v městečku Beaune v Burgundsku. Beaune je středověké město, které samo má mnoho, co nabídnout: kompaktní historické jádro s kostely a křivolakými uličkami. Slavný je především Hotel-Dieu, středověký špitál s krásnou barevnou střechou z glazovaných tašek, perla burgundsko-vlámského umění.


Praktické informace


Termín: pátek 1. září – neděle 10. září 2017Doprava: klimatizovaným autobusem


Ubytování: v hotelu na okraji starého Toulouse v dvojlůžkových pokojích.

První a poslední noc budeme ubytováni v hotelu v Beaune (tří a dvojlůžkové pokoje).

V ceně jsou hotelové bufetové snídaně v Toulouse, ostatní stravování si zajišťuje každý účastník samostatně.Cena: 12 600,-Kč. Platba musí proběhnout do dvou týdnů po přihlášení.  


Stipendium: pro studenty FHS UK v prezenční i kombinované formě studia bude vypsáno stipendium ve výši cca 80 % z ceny. Stipendium bude vypláceno na základě registrace do vypsaného kurzu v SIS (detaily upřesníme později) po návratu z cesty.


Přihlášení: Přihlášení i další informace na adrese . Do e-mailu, prosím, uveďte, své jméno a jména spolucestujících (je potřeba vždy upřesnit, kdo je a kdo není studentem FHS a zda cestujete sami, ve dvojici či trojici, abychom mohli určit rozdělení pokojů), příp. další z Vašeho hlediska důležité informace. Závaznou se přihláška stává v momentě zaplacení.    Zváni jsou nejen studenti a učitelé FHS, ale také jejich přátelé, partneři, příbuzní. Počet míst je omezený, ozvěte se proto, prosím, co nejdříve.


Těšíme se na setkání a společnou cestu,

Jiří a Kateřina Tourkovi


Fotogalerie z minulých cest

Fotogalerie z fakultní poznávací cesty do Itálie z roku 2013 a 2014 a také z cesty do Francie z roku 2015 a 2016.


Poslední změna: 27. červen 2017 10:21 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám