Technické zabezpečení studia

Informace pro studenty FHS

TATO INFORMACE NEPLATÍ PRO STUDENTY CŽV a U3V.Co si musíte zajistit sami

 • Univerzitní průkazku a přihlášení do CAS (LDAP)

  Obojí získáte v některé z univerzitních výdejen karet. Karta i přihlášení platí v rámci celé Univerzity Karlovy a to i po ukončení vašeho studia.

  Přihlášení do CAS platí pro řadu univerzitních aplikací, zejména pro studijní agendu.

  Heslo je nutné potvrdit či změnit alespoň jednou ročně. Pokud heslo zapomenete, můžete si jej obnovit pomocí ldap.cuni.cz (pozor, bude tzv. neověřené) nebo si vyžádat nové plnohodnotné heslo ve výdejně.

  Podrobné informace naleznete zde.

 • Přístup do domény Jinonice a přístup do WiFi sítě Eduroam získáte pomocí ldap.cuni.cz.

  Doménu Jinonice budete potřebovat pro práci na počítačích a ve studovně v Jinonicích.

  Wifi síť Eduroam využijete pro připojení k WiFi v budovách Univerzity Karlovy a v řadě dalších evropských univerzit.

  Pozor: Heslo k Eduroam NENÍ DOSTATEČNĚ ZABEZPEČENÉ - nepoužívejte tedy nic, co používáte jako heslo jinde.


Microsoft Office 365

Nárok na Office365, 1TB prostoru na cloudu OneDrive a další služby získáváte u Microsoftu díky smlouvě mezi FHS a Microsoftem.

K získání Office365 je třeba si vytvořit účet u Microsoftu pomocí této speciální stránky. Zde se přihlašte pomocí svého hesla do CAS a dál postupujte podle pokynů.

Po ukončení studia se váš účet automaticky po dvou měsících uzamkne a po dalších dvou měsících smaže.

Podrobnější informace naleznete zde.


Specalizovaný software - statistika, kvalitativní analýza apod.

Fakulta poskytuje specializovaný software zejména pro potřeby disertačních, diplomových a bakalářských prací. U studentů magisterských a bakalářských oborů požadujeme souhlas vedoucího práce. Souhlas požadujeme písemný a zaslaný na s kontaktem na studenta.


 • Software pro kvantitativní analýzu SPSS

 • Software pro kvantitativní analýzu Stata

 • Software pro kvalitativní analýzu Atlas TI verze 7

 • Program Zoner Photo studio verze 18

Pro méně náročné použití (např. seminární práce) jsou pro všechny tyto programy k dispozici též místnosti C008 na Veleslavíně a na dvou počítačích ve studovně Masarykovy knihovny v Jinonicích.


Půjčovna

Půjčovna slouží zaměstnancům i studentům FHS pro zápůjčky na dobu od jednoho dne do půl roku.

Půjčovna se řídí pokynem děkana


Co půjčujeme:

 • Diktafony: Vhodné pro záznam přednášek, rozhovorů a všeho, o co nechcete přijít. Diktafony půjčujeme bez předchozí rezervace na jeden týden, na delší dobu či větší množství se domluvte předem. Kromě běžných diktafonů Sony se záznamem v MP3 máme například poloprofesonální diktafony H4 vhodné pro záznam např. hudby či divadelních představení.

 • Další reportážní a záznamová technika - kamery, fotoaparáty, stativy: Běžně půjčujeme na 24 hodin až jeden týden. Doporučujeme předchozí rezervaci.

 • Přepisy rozhovorů: Pro přepisy rozhovorů můžeme půjčit šlapku s příslušným softwarem pro přepis.

 • Výuka, prezentace, konference - dataprojektory, mikrofony, presentery (takové ukazovátko pro spolupráci s PowerPointem)

 • Dle potřeby půjčujeme též další techniku - tablety, notebooky, externí disky apod. Tuto techniku půjčujeme zejména studentům se speciálními potřebami či pobírajícím sociální stipendium. Pokud jsou volné, rádi zapůjčíme například pro pobyt v zahraničí.


Volně přístupné počítače

 • V prostorách v Jinonicích můžete kromě počítačů v učebnách a v knihovně využít také dva počítače ve studovně, které mají navíc nainstalované programy SPSS a Atlas TI. Počítače najdete až na konci studovny za rohem.

 • Další dva počítače a SPSS a Atlas TI jsou k dispozici na Veleslavíně v místnosti C008. Místnost je vybavena elektrickým zámkem s čtečkou karet, která by měla "znát" všechny aktivní studenty FHS.Různé

 • Audiokonzervy: V moodle.fhs.cuni.cz naleznete audiokonzervy - řadu přednášek převážně z bakalářského studia za posledních několik let. Pomohou vám doplnit si zameškanou látku.


Vlastní technika

Vlastní notebook či tablet můžete připojit pomocí některé z WiFi sítí. Připojení kabelem typicky nefunguje nebo je velice omezené.

WiFi sítí je několik:

 • Eduroam je síť, používaná mnoha evropskými univerzitami. Pro připojení do sítě musíte mít zřízen (a také nastaven) speciální účet pomocí ldap.cuni.cz.

 • UK-Simple poskytuje přístup pouze na univerzitní weby.

 • UK-Visitors je síť určená zejména pro konference a poskytuje připojení na několik málo dní. Do sítě se lze registrovat pomocí mobilu.


Poslední změna: 29. říjen 2019 15:16 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám