Informační systémy na fakultě


S technickými dotazy, či problémy se prosím primárně obracejte na Oddělení informačních technologií (OIT).


Podrobné a aktuální informace naleznete také zde:


Rozcestník k návodům


Informační systémy v krátkosti


  • SIS (studijní informační systém) je pro studenty nejdůležitější, protože si v něm registrujete předměty, přihlašujete se na zkoušky, vidíte své studijní výsledky a zapisujete se do dalšího úseku studia.

    Přístupové údaje do SIS dostanete spolu se studentským průkazem ve výdejních centrech průkazů UK. První heslo, které zde obdržíte, je neověřené a musíte si je změnit do 5 dnů. Login je číslo, které najdete pod fotografií na průkazu.

  • CAS (centrální autentizační služba UK) Přihlašujete se do ní přihlašovacími údaji, které obdržíte při výdeji studentského průkazu / získání přístupových údajů do SIS. Pokud vám vyprší platnost ověřeného hesla, nebo své heslo zapomenete, můžete si nechat vygenerovat nové.

  • Moodle je prostředí, do kterého se přihlašujete stejnými přihlašovacími údaji jako do SIS. Slouží k vkládání studijních materiálů na některé kurzy a zkoušky, k nahrávání některých přednášek a také k odevzdávání referátů kontrolované četby. Některé předměty tak nestačí mít zapsané v SIS, ale i zde.

  • Eduroam je univerzitní bezdrátová síť, kterou jako studenti můžete využívat. Heslo si můžete nastavit v prostředí CAS, jako login slouží číslo osoby pod fotkou na studentském průkazu s koncovkou @cuni.cz.

    Číslo osoby rovněž najdete v SIS ve svých osobních údajích.Poslední změna: 28. srpen 2023 16:13 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám