Fakulta jsme my

Radek, student

Jaké jsou tři hlavní důvody, proč sis vybral právě FHS?

Nejdřív musím začít nějakou genealogií, proč jsem vůbec tady. Studoval jsem bakaláře na FHS, ale celou dobu nebo prvních dva a půl roku jsem se v tom nějak plácal. Nevěděl jsem, kam skočit, co vlastně chci dělat, co mi z toho vyleze. Shodou okolností jsem pak narazil na místní filosofy, na Chavalku, na Marka, na Nováka atd. Díky nim jsem zaznamenal impuls. Začal jsem se profilovat v konkrétním oboru, převážně v německé klasické filosofii. Teprve když jsem začal psát bakalářku, mě studium začalo bavit. Vzhledem k tomu, že jsem psal bakalářku o Shopenhauerovi, bylo jasné, kam jít na magistra, a to jak kvůli probírané látce, tak i kvůli vyučujícím.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi, jak je složené kurikulum. Je to subjektivní hodnocení, jde to dohromady s tím, co mě baví, co mě zajímá, o čem si troufám alespoň trochu říct, že tomu rozumím. Obecně mám pozitivní pocity, že konečně studuji pro sebe. Mám splněného bakaláře, takže už o tolik nejde a dělám to jenom z vlastní iniciativy. Ta možnost studovat něco, co mě baví, je největší pozitivum, které na tom shledávám a které mě, dá-li Bůh, udrží ještě třeba na doktorát.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

Samozřejmě je tu estetický problém, co se učeben týče. Ten prostor není nejlepší, ale nějak zvlášť mně to nevadí, protože jde spíš o to, co se říká, než kde se to říká. Snad jen kdyby se dalo v místech, kde se vyučuje nebo kde se konají konference, lépe parkovat (smích). Jinak tomu ale není co vytknout, jsem takový vděčný a nadšený student, alespoň v téhle fázi. Fakt nevím, jsem prostě spokojený

Adam, student

Jaké jsou tři hlavní důvody, proč sis vybral právě FHS?

Vztáhnu to na katedru. Ono je to straně složité a zároveň jednoduché, ale katedru jsem si vybral, protože jsem chtěl pokračovat v antropologii a ve filosofii a měl jsem možnost pokračovat v obojím. Nehledě na to, že mi vyhovuje způsob, jakým je tady studium uchopené.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi liberalita studia. Je více méně na mě, jakým způsobem si sestavím rozvrh. Líbí se mi přístup lidí, kteří tu pracují. Jsou tady prostě skvělí lidé.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

Štve mě, že musím dojíždět na Veleslavín. Jinak bych neměnil, mně se tady líbí.

Matouš, student

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Studuji tady magisterský obor Historická sociologie. Baví mě právě sociologie, ve které se i profiluji. Je to takový můj obor, který jsem si tady za těch pět let našel a který si tak trochu našel i mě. Takže hlavně sociologie, samozřejmě s přesahem do filosofie, do antropologie atd.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi interdisclipinarita. Ta možnost se profilovat v nejrůznějších směrech a ty nejrůznější směry i propojovat. Člověk tak nemá striktně vymezený pohled, ale různé pohledy, které mu umožňují vidět v širších perspektivách. Zní to hrozně složitě a může se zdát, že se to týká jenom školy, ale mě osobně to pomáhá i v životě. Snažím se ty věci opravdu vidět z různých úhlů pohledu, a nejen z toho svého úzkého: Jak to viděly moje bývalé přítelkyně (smích), jak ty věci kolem mě vidí ostatní… Baví mě i ta liberálnost studia. Baví mě i lidi tady, kteří jsou prostě skvělí. Líbí se mi jejich neuvěřitelné příběhy o tom, jak nevěděli, co by chtěli studovat, a tak šli sem a našli se. Takových příběhů je tu spousta.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

My jsme dělali projekt Fakulta jsme my, kde jsme chtěli zviditelňovat konkrétní tváře, které tady na fakultě studují. Ten projekt naráží na anonymitu. Podle mě je to největší problém. Je tady spousta lidí a v tom množství lidí, myslím, že jeden kluk to popsal velmi dobře, se tady jeden skoro utopí. Lidi se tu úplně nepotkají, nemohou úplně komunikovat nebo jde o to, že ty možnosti sice jsou, ale akce se blbě propagují nebo se člověk stydí přijít sám, což je ale pochopitelný. Za sebe mohu říct, že jedinou možností, jak to rozbourat, je být akční. Jakmile člověk uslyší, že se něco koná, tak je důležité se přijít aspoň podívat. Fakulta navíc nemá svou budovu, kterou by ale měla mít v brzké době. Myslím si, že i to přispívá k anonymitě. Lidi se nemohou vztáhnout k nějaké budově, k nějakému konkrétnímu místu. Ono to zní složitě, ale je to vlastně problém identity… Magistři jsou ve Vokovicích, bakalář je tady. Jeden obor je na Máchovce… Je to takové složité, ale myslím si, že to bude lepší.

Klára a Noemi, studentky

Jaký obor studujete na FHS UK? Co vás nejvíce baví?

K: Mě hodně baví historie, ale zaměřuji se hlavně na předměty z kreativního modulu. Vždycky jsem chtěla studovat grafický design a tady je celkem dobrá nabídka takových předmětů. To mě asi baví nejvíc.

N: Mě baví média a design. Mám tu předmět „Média a agenturní praxe“. Je to zajímavé tím, že to není jen o teorii, ale i o praktických věcech. Na kurz k nám chodí přednášet lidi, kteří v médiích reálně pracují. To je super. K tomu designu jsem se zatím ještě nedostala. Třeba v letním semestru.


Jaké jsou tři věci, které se vám na FHS líbí?

K: Mně se tady líbí to prostředí. Musím říct, že se mi líbí i budova, kterou hodně lidí kritizuje, což mě ale překvapuje. Není to úplně centrum, a právě proto mi to docela vyhovuje. Ale nejvíce mi vyhovuje, že studium je tady flexibilní. Člověk má spoustu času se rozvíjet i v jiných oborech nebo činnostech, které ho baví, jako je třeba sport. Zároveň to může skloubit i s prací.

N: Souhlasím s Klárou a dokonce bych ještě zmínila tu svobodu volby, rozmanitost studia, předmětů, které si tu člověk může vybrat. Od historie přes ekonomické věci, kreativní předměty a kurzy, sporty… To je pro mě dobré, protože zatím nevím, co se svým životem (smích).

K: Tak to má tady hodně lidí. Myslím si, že i právě díky tomu člověk tady potká spoustu učitelů, kteří jsou z různých oborů. Není to zaměřené jen na jeden specifický obor. To mi přijde zajímavé. Student se zde setká i se spoustou názorů.


Jaké jsou tři věci, které byste na FHS změnily?

K: Tak když už se zabýváte tou anonymitou, tak možná právě to. Překvapilo mě, že tady není začátečnické setkání se studenty, kde člověk pozná spolužáky. Je to asi tím, že je tady hodně lidí. Myslím, že to tomu chybí. Vše se organizuje jen studenty a často je to málo propagovaný.

N: Souhlasím.

K: My jsme potkaly úplnou náhodou.

N: Ano… Nevím, co k tomu víc dodat.

K: Možná by mě časem něco napadlo, ale teď nevím… Možná třeba se více setkávat i s vyššími ročníky. Člověk ani neví, kdo na přednášce sedí. Jestli je to člověk z našeho ročníku nebo někdo z vyšších ročníků. Ty rady jsou hrozně cenné a moc se to nepropojuje.

Jan, student

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Nejvíc mě zatím baví psychologie, ale uvidíme, jak dopadnou testy. Ale chtěl bych pokračovat právě v psychologii.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi volnost, kterou tu student má. Může si vybrat jakékoliv předměty. Celkově se mi líbí i atmosféra fakulty, připadá mi to tu takové uvolněné oproti střední. Je to velký rozdíl, velký skok. Líbí se mi i ty možnosti, co jít studovat potom.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

Přijde mi, že ze začátku v prváku má člověk problém se dostat do toho obrovského počtu lidí, který sem berou. Přijde mi, že tu chybí nějaká možnost k tomu, aby se prváci mohli víc scházet, víc se bavit. A to je asi jediné, nic dalšího mě nenapadá.

Magda, studentka

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Na FHS mě baví magisterský obor, který momentálně studuji, což je Sociální a kulturní ekologie.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Určitě je to vstřícnost, ačkoliv se o naší fakultě říká, že je anonymní, tak si myslím, že to vůbec není pravda. Pak by to asi byla interdisciplinarita, která je skvělá a která na celé univerzitě nikde jinde není. A jako třetí… Nevím, ale asi akčnost, angažovanost jak učitelů, tak ostatních pedagogických pracovníku a studentů, která je opravdu výjimečná.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Nevím, jestli dám dohromady tři věci, ale asi by to na prvním místě byla budova, ale tu už snad mít budeme. A vlastně bych asi neměnila nic, protože mi přijde, že je to dobrý tak, jak je to teď.

Jan, student

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Jsem v prváku na bakaláři a zatím mě asi nejvíce baví přednášky profesora Sokola.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi ta různorodost předmětů, je tu velký výběr. Zároveň se mi líbí i svoboda, co se týče docházky. Mohu si sestavovat rozvrh podle sebe, a to je super, protože mohu studovat a do toho třeba i mít nějakou práci.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

Jediné, s čím se tak setkávám, je to, že fakulta je dost anonymní. To je asi vše.

Daniel a Hozna, studenti

Jaký obor studujete na FHS UK? Co vás nejvíce baví?

H: Jsem v prváku, takže se teprve rozhoduji, ale hlavně mě baví historie a sociologie. Třeba mě ještě něco nadchne.

D: Mě tedy zase baví historie, antropologie a filosofie.


Jaké jsou tři věci, které se vám na FHS líbí?

D: Mně se líbí ta míra svobody.

H: Ano, člověk si může sáhnout do všeho a objevit něco nového, v čem se třeba pak najde.

D: Ten volný čas je taky super (smích).

H: A celkem i vstřícnost vyučujících.


Jaké jsou tři věci, které byste na FHS změnili?

H: Změnil bych SIS, ale to je celouniverzitní problém. Změnil bych i hlavní aulu, protože to psaní testu je fakt strašný. Jeden má stále ohnutá záda.

D: Asi by bylo taky lepší, kdyby fakulta měla svou vlastní budovu. A asi by bylo lepší, kdyby o zkouškovým nebyl ten stres, ale to je asi obecný problém všech vysokých škol. (smích)

Kateřina, studentka

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Nejvíc mě baví psychologie.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi přístup učitelů. Asi se mi líbí i zázemí školy, to prostředí, to místo. Nic třetího mě nenapadá.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Změnila bych interiér. Nevím, co dalšího bych změnila. Asi bych neměnila nic.

Venuše, studentka

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Na FHS studuji magisterský obor Sociální a kulturní ekologie.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Nevím, jestli je to přímo na celé FHS, ale na mém oboru se mi líbí vlídný přístup učitelů ke studentům. Zároveň se mi líbí i naše třídní komunita. Myslím, že ačkoliv studuji teprve první semestr, tak jsme si už dost blízcí a podnikáme různé společné akce. Na našem oboru se mi ještě líbí terénní praxe. Během jednoho semestru jsme absolvovali už dvě takové a vždycky to bylo super.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Momentálně bych asi neměnila nic, protože z toho oboru jsem pořád nadšená… Možná bych byla ráda, kdyby v menze bylo více vegetariánských jídel (smích).

Jakub, student

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Nejvíc mě baví psychologie a lingvistika. Mám čínštinu, němčinu, angličtinu, zaměřuji se především na jazyky. K tomu tedy mám ještě tu psychologii.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Tak líbí se mi věc, kterou asi zmiňuje více lidí, a to, že je tady hodně velká svoboda ve výběru předmětů, což oceňuji. Kvůli tomu jsem si tuhle fakultu vlastně i vybral. Člověk si tak může najít vlastní cestu. Potom se mi líbí, že je tu hodně velká nabídka vyučovaných jazyků. To je druhá věc. A třetí věc, nevím… Líbí se mi menza.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

Největším problémem, na který naráží i tenhle projekt, je podle mě anonymita na fakultě. Určitě by bylo lepší, kdyby se to tady více propojilo. Potom bych asi změnil kreditové hodnocení předmětů, které mi přijde hodně nedostatečné u konkrétních předmětů, které ale raději nebudu zmiňovat (smích). Třetí věc mě teď úplně nenapadá.

Lukáš, student

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Studuji bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti. Ještě se úplně neprofiluji, možná v historické sociologii. Asi nejvíc mě zajímají dějiny, ale je to dost těžké.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi přístup v tom smyslu, že vzdělání je hlavně o poznání, že se vzděláváme pro poznání. I holky jsou tady pěkné (smích). I ta svoboda ve výběrů předmětů je dobrá, sám si mohu sestavit rozvrh.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

Co bych změnil… Tak ta anonymita je taková špatná. Možná by bylo dobré být i víc informovaný o tom, co dělá senát. Do nedávna jsem o něm vůbec nic nevěděl.

Tereza, studentka

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Studuji bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti. Úplně se v ničem neprofiluji, ale vybírala jsem si semináře, které jsou hodně zaměřené na fotku, protože ráda fotím. Chodila jsem třeba na seminář Vizuální sociologie, a to bylo už v prváku. Také jsem absolvovala pár seminářů zaměřených na výtvarné umění, kupř. s panem Svobodou. Baví mě i historie, takže jsem si vybírala i nějaké historické semináře.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi hlavně to, že studium je hodně liberální a že si sami můžeme sestavovat rozvrh. Od druháku máme jen jednu povinnou zkoušku za semestr. A právě svůj rozvrh jsem si vždy snažila sestavit tak, abych byla ve škole jen dva dny v týdnu, jelikož dojíždím. To se mi na studiu líbí asi nejvíce. Vyhovují mi i učitelé. Samozřejmě, nesednu si se všemi, to je normální. Já asi taky nesednu všem. Ale učitelé jsou tu fakt fajn.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Nevím, co bych změnila… Asi nic. Nic mi tady vyloženě nevadí. Kdyby mi něco fakt vadilo, tak by mě to asi hned napadlo...Jo! Možná bych změnila jednu věc. Ve třeťáku v druhém semestru bych úplně vyřadila SVIP. Ten se mi tam nehodí (smích).

Anna, studentka

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Baví mě antropologie, filosofie a sociologie.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi otevřenost názorů. Pak nové informace, které tu člověk získá. Jeden se tu i naučí kriticky myslet a hodně číst. Čím dál víc poznávám, že je četba moc důležitá. U spousty lidí, kteří se nějak projevují na veřejnosti, je strašně vidět, že ve věcech, o kterých mluví, se vůbec neorientují. Nemají žádný větší background.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Vadí mi samozřejmě, že tady jsou všichni takovými uzavřenými jednotkami. Studenti sem často přicházejí a pak zase odcházejí. Málokdy se utvoří nějaká parta a spoustu jednotlivců je zde samo. To je jedna věc. Potom mě štve malá angažovanost v rámci fakulty. Vím, že spolek táhne pár lidí a nikdo další nic nedělá, což samozřejmě souvisí s tou první věcí. Vadí mi i to, jak se o FHS UK mluví veřejně. Myslím si, že je to dost těžká škola s dost dobrým zázemím a přístupem k informacím. Štve mě, že ve společnosti nemá takovou prestiž.

Martin, student

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Studuji bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti, ale asi bych se chtěl spíš profilovat v dějepisném zaměření. Popřípadě mě tady oslovila filosofie. Stále to ale vidím na ten dějepis.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

První je asi ta neuvěřitelná volnost, kterou tady člověk má. Mohu studovat, co chci. Přichází s tím tedy i nějaká odpovědnost, kterou je třeba mít. Potom se mi líbí i prostředí, ta moderní budova je skvělá. Škola tak poskytuje dobré zázemí. Zároveň platí, že když někdo neví, co chce dělat, tak tady má možnost se najít a potom se třeba profilovat dál v magisterském nebo doktorském studiu.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnil?

Nejprve bych určitě zapracoval na nějakém přehlednějším informačním systému, aby studenti měli možnost se jednoduše dostat k informacím. Přijde mi, že na spoustu věcí si tady člověk musí přijít sám a že z toho může vyhořet, což podle mě není dobře. Dále bych zapracoval na odanonymizování fakulty, ale na tom už asi děláte vy. Já jsem sem sice šel s kamarády, ale věřím, že pro nějakého zarytého introverta je tady velmi těžké kohokoliv najít. Ještě horší to je, když nenajde předmět, kde potřebuje nějakého partnera na projekt. Zároveň by tady mohlo být i lepší kafe.

David M. a David Z., studenti

Jaké obory na FHS UK studujete? Co vás nejvíce baví?

DM: Jaký jsou tu vlastně obory (smích)… Ne vážně, baví mě historie, psychologie. Kvůli tomu jsem sem šel. Mým snem by bylo spojit sport a právě psychologii. Snažím se prostě, aby mé studium nějak fungovalo.

DZ: Já jsem taky na bakaláři. A baví mě, že získávám všeobecný přehled, ale asi bych taky vypíchl psychologii a historii jako nejoblíbenější.


Jaké jsou tři věci, které se vám na FHS UK líbí?

DZ: Holky! (smích) No a možnost dělat si rozvrh podle sebe a volnost v tom směřování studia. A Jan Sokol samozřejmě.

DM: Taky bych vypíchl slečny, které sem chodí. Pak taky tu svobodu. Nejsem závislý na rozvrhu, který mi někdo udělá. Mohu si jej sestavit sám. Jako třetí věc bych zmínil ty Vietnamce, co jsou vedle (smích). Mohu si koupit svačinu a tak.


Jaké jsou tři věci, které byste na FHS UK změnili?

DM: Dal bych to blíž k místu, kde bydlím. Dával bych kredity zadarmo a kredity za hokej (smích).

DZ: Nic konkrétního mě nenapadá. Možná bych dal lepší židle do auly, protože mě z nich už tři roky bolí záda. Jinak jsem spokojený.

Nikola, studentka

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Na škole mě nejvíce baví psychologie. Šla jsem sem právě i kvůli psychologii, protože tady je taky možnost se jí věnovat. Vybírám si ji ve volitelných předmětech.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Každý si tady může vybrat to svoje. Může tady studovat ekonomii, na druhé straně třeba i tu psychologii. Potom se mi líbí i velký počet studentů, každý si tady může najít spoustu přátel. Líbí se mi, že fakulta pořádá různé akce, kde se mohou studenti seznamovat. Říká se, že je to tady anonymní, že je tady spousta lidí, kteří se neznají, ale mně přijde, že právě díky těm akcím existuje velká šance se tady nejen učit, ale taky si užít nějakou tu studentskou zábavu.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Změnila bych limit studentů, kteří se mohou přihlásit na předmět. Aby se mohli přihlásit na to, co chtějí, a aby jim nezbyly jen předměty, které je třeba úplně nebaví. Asi mě nic dalšího nenapadá, jsem ráda, že jsem vymyslela spíš ty výhody.

paní Libuše, šatnářka

S jistou nadsázkou se zeptám i vás: Jaký obor studujete na FHS UK? Co vás nejvíce baví?

Jako bych ty obory někdy vystudovala (smích). Ne, já nemám vysokou. Kde já bych studovala!


Jaké jsou tři věci, které se vám líbí tady v prostředí fakulty?

Hlavně se mi líbí, že tu jsem mezi mladými lidmi. Pak se mi tu líbí i to, že si s nimi mohu popovídat. Bavili jsme se i o knížkách. Nevím, co bych dalšího řekla.


A které tři věci byste změnila? Třeba i tady v šatně…

Možná by nebylo špatné, kdyby tady bylo více zásuvek, protože když sem přijdou studenti a chtějí si nabít telefon nebo počítač, tak nemají kde. Ale jinak nevím, co bych tu změnila. My jsme tu celkem spokojené, máme i konvičku na kafe.

Lara, studentka

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví?

Studuji bakalářský program Studium humanitní vzdělanosti a zaměřuji se na psychologii.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi spolek Studenti FHS, který pořádá zajímavé akce. Hlavně třeba Pivo hledající smysl. Pak se mi líbí liberální studium tady na FHS.


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Změnila bych asi počet studentů. Podle mě je jich tu moc, nabírá se jich prostě příliš. Změnila bych taky ten prostor, tu budovu, ale to už je v jednání. Nevím o třetí věci, kterou bych změnila.

Simona, studentka

Fakulta jsme my – Simona

Jaký obor studuješ na FHS UK? Co Tě nejvíce baví? Studuji bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti a hodně mě zajímá přednáška pana profesora Jana Sokola "Etika a život". Zajímá mě i filosofie, třeba předmět "Základní pojmy filosofie" od pana doktora Jaroslava Novotného. Baví mě i sociologie a "Seminář k úvodu do sociologie" s panem doktorem Špačkem.


Jaké jsou tři věci, které se Ti na FHS líbí?

Líbí se mi knihovna. Líbí se mi právě i přednáška "Etika a život".


Jaké jsou tři věci, které bys na FHS změnila?

Změnila bych kapacitu některých předmětů. Mám pocit, že kapacity jazykových předmětů jsou nízké. Ale vím, že se to možná nedá úplně změnit. Možná bych změnila i ty stolky v aule. Špatně se na tom píše (smích).


Antonín, návštěvník Univerzity třetího věku

Fakulta jsme my – Simona

Co Vás na FHS nejvíce baví?

Mě především zajímají dějiny umění, potom dějiny náboženství, okrajově i sociologie. To by bylo vše.


Jaké jsou tři věci, které se Vám na FHS líbí?

Tak samozřejmě pan profesor Sokol. Potom se mi líbí moderní prostředí a samozřejmě taková mladistvá, tvůrčí atmosféra.


Jaké jsou tři věci, které byste si na FHS UK změnil?

Život tady neznám tak důkladně, abych si troufl říct, co bych změnil. Já nevím, některý učitel mluví hodně nahlas a některý zase hodně potichu. Samozřejmě to vyplývá z individuality, každý člověk je jiný. Když někdo mluví nahlas, tak to nevadí, ale když někdo mluví potichu… Nemám za zlé, když někdo mluví příliš tiše a není mu úplně rozumět. Ale třeba pan profesor Sokol někdy zapomene, že ten mikrofon má před pusou a soustředí se na přednášku a za chvíli si uvědomí, že ten mikrofon drží o kousek dál, než je třeba. Nemám mu to za zlé. Je to součást jeho osobnosti, respektuji to.Poslední změna: 22. květen 2018 10:50 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám