Eduroam

Připojení se k síti EDUROAM


První část – vytvořte si heslo


1. Přihlaste se do https://ldapuser.cuni.cz/ stejně jako do SIS:2. Po levé straně rozklikněte kartu Další účty (Je potřeba mít ověřené heslo, které obdržíte ve výdejně https://cuni.cz/uk-3249.html ):3. V kartě Další účty klikněte na Nastavit heslo pro eduroam realm cuni.cz:4. V řádku Nové heslo si zvolíte své heslo, v řádku Nové heslo (kontrola) jej vyplníte znovu pro kontrolu. Potvrdíte poklepáním na tlačítko Nastavit heslo:


5. Vaše přihlašovací jméno bude podobně jako do SIS studentské číslo (uvedeno na kartě ISIC) nebo uživatelské jméno (např. novakdav) @cuni.cz, heslo je to, které jste si právě nastavili. DBEJTE NA TO, ABYSTE NEZAPOMNĚLI UVÁDĚT SVŮJ ÚČET VE FORMÁTU uživatelskéjméno@cuni.cz nebo studentskéčíslo@cuni.cz


Druhá část – připojte se na svém zařízení do sítě eduroam


1. Na stránce https://uvt.cuni.cz/UVT-89.html zvolte operační systém svého zařízení. Při poklepání na zde se otevře ilustrovaný návod:2. Pro ilustraci připojení na Windows 10. Poklepejte na ikonku Wi-Fi v pravém dolním rohu. Objeví se okno s dostupnými Wi-Fi:3. Najděte eduroam a klikněte na Připojit:4. Zadejte své uživatelské jméno ve formátu uživatelskéjméno@cuni.cz nebo studentskéčíslo@cuni.cz a heslo, které jste si nastavili podle návodu uvedeného výše. Potvrďte stiskem OK:5. Potvrďte certifikát kliknutím na Připojit:6. Nyní jste připojeni a můžete směle využívat internetového připojení eduroam:
Řešení možných problémů.


Nedaří-li se Vám připojit a jste si jistí správným heslem, doporučujeme uloženou síť odstranit.

Start->Nastavení->Síť a internet->Wi-Fi->Spravovat známé sitě.

Poslední změna: 1. říjen 2020 12:01 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám