Buddy program

Buddy pro zahraniční studenty FHS UK


  • Chtěli byste se setkávat se studenty z celého světa?

  • Využili byste rádi svoje znalosti angličtiny nebo jiného jazyka?

  • Máte pocit, že na FHS není snadné seznámit se s novými lidmi?

  • Zajímalo by vás, jaké to je žít a studovat v cizí zemi?


Pak je program Buddy právě pro Vás! :)


Kdo je to buddy?

Buddy je student FHS, který se věnuje zahraničním studentům přijíždějícím na FHS z různých zemí Evropy i celého světa. Vyzvedává studenty na letišti/nádraží, doprovází je na kolej / do bytu a během prvních dnů po příjezdu jim může poradit, jak se zorientovat ve městě, a seznámit je se životem v ČR a v Praze.


Podrobnější informace:

Buddy Guide 2018/19: průvodce pro buddíky připravený ve spolupráci ESN CU Prague a zahraničního oddělení FHS.

program Buddy, program UPCES, ESN CU Prague


Co vás čeká:

  • zajímavá zkušenost a nový pohled na studium a život v Praze

  • nová přátelství a kontakty

  • setkání s mezinárodním prostředím a novými kulturami z pohodlí ČR

  • procvičení a zdokonalení cizího jazyka (dle vlastního výběru)


A co na to studenti, kteří již jako buddy působí? "Vidím v tom smysluplnou volnočasovou aktivitu, která mě baví."

Čeští studenti se také mohou spolu se zahraničními studenty účastnit společných akcí, které podniká například program UPCES nebo studentské sdružení ESN CU Prague v rámci UK.


Jaké je to býti buddym? v programu UPCES se můžete dočíst v článku na Ukáčku.czKdy:

V zimním semestru 2018/19 budou zahraniční studenti přijíždět zejména v týdnu před 17. zářím 2018, tak aby se mohli zúčastnit úvodního Orientačního týdne pro přijíždějící studenty, který pořádá zahraniční oddělení FHS ve dnech 18.– 21. září 2018.


Co mám udělat, pokud se chci stát buddym?

  • Zaregistrujte se webové aplikace Broaddy. Po přihlášení si pak můžete vybírat zahraniční studenty, které byste si chtěli vzít na starost.Pro zachování soukromí se kontaktní informace daného studenta zobrazí až když se u něj zapíšeš jako jeho buddy. Samotná registrace vás k ničemu nezavazuje: buddy se z vás stává ve chvíli, kdy si vyberete zahraničního studenta.

  • Máte zájem o studenty z USA? Pak můžete kontaktovat přímo .


Kontakt:

;


Informační schůzka pro zájemce o program Buddy


Informační schůzky pro studenty, kteří by chtěli působit jako buddy, jsou pořádány dle možností dvakrát do roka, vždy před příjezdem nových zahraničních studentů, tj. v září a v lednu ve spolupráci se studentským sdružením ESN CU Prague. Bližší informace na FB ESN CU Prague.

Těšíme se na vás!

Termín: 31/01/2018 v 17:30

Místo: Cafe Neustadt (Karlovo nám. 1/23)

FB událost


Během setkání zjistíte, co to znamená působit jako buddy zahraničních studentů, seznámíte se s aktivitami pro zahraniční studenty, jichž se můžete účastnit nebo se na jejich organizaci podílet.


Jací zahraniční studenti studují na FHS?


  • studenti přijíždějící na FHS na 1 či 2 semestry v rámci výměnných programů Erasmus+ (Evropa), meziuniverzitních dohod (USA, Nový Zéland, Austrálie, Japonsko, apod.) a dalších.

  • studenti z USA, kteří přijíždějí studovat semestrální program UPCES – v případě zájmu kontaktujte přímo .


ESN CU Prague


ESN CU Prague je neziskové sdružení studentů Univerzity Karlovy, které se na principu dobrovolnictví věnuje integraci zahraničních studentů na univerzitě. Pomáhá zahraničním studentům lépe se zorientovat v českém prostředí, zpříjemnit jim zdejší pobyt a seznámit je s českou kulturou. Jeho cílem je také sbližovat zahraniční a české studenty a napomáhat v procvičování cizích jazyků přirozenou konverzační formou s rodilými mluvčími, Čechy i studenty ze zahraničí.


Kromě buddy programu ESN CU Prague pořádá spoustu aktivit během semestru – orientační týden na začátku roku a potom výlety, exkurze, společenské, kulturní a sportovní aktivity a mnoho dalšího v průběhu semestru. Na tyto akce jste vřele zváni – ať už jako účastníci, nebo časem i jako (spolu)organizátoři. Přijďte se tedy na některou z akcí v začátku semestru podívat, procvičte si jazyky a potkejte spoustu sympatických cizinců! :)


Na těchto stránkách si můžete prohlédnout fotky z proběhlých akcí.


Zaujaly vás aktivity ESN CU Prague? Přijďte na informační schůzku nebo napište na adresu .Poslední změna: 17. srpen 2018 12:51 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám