Program ERASMUS+

AKTUALITY


Aktuální uzávěrka 2. (doplňkového) kola výběrového řízení na studijní pobyty v letním semestru ak. roku 2018/19 je 25. 9. 2018, 12:00.


Informační schůzka o Erasmu se konala 12.9. Prezentace z informační schůzky je ke stažení zde.


V rámci doplňkového výběrového řízení nejsou dostupné všechny univerzity - aktuální nabídku najdete od 1.9. ve webové aplikaci, nebo kontaktujte přímo zahraniční oddělení.


Prezentace z informační schůzky je ke stažení zde.


Jak na Erasmus


Chtěli byste vyrazit do zahraničí, ale nevíte, co pro to udělat? Podívejte se na naši infografiku!ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROGRAMU ERASMUS+


Co je to program Erasmus+?

Program Erasmus funguje v Evropě od roku 1987, v České republice od roku 1998. Od roku 2014 je součástí programu Erasmus+, do kterého je zapojeno přes 30 evropských zemí. Rámcový program Erasmus+, neboli program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport pro období 2014–2020, navazuje na předchozí Program celoživotního učení (LLP).


Kdo se může hlásit?

  • Studenti bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu.

  • Studenti prezenční i kombinované formy studia.

  • Studenti jakéhokoliv věku či národnosti.

  • V době výjezdu musí být student zapsán minimálně ve 2. ročníku bakalářského studia a maximálně ve 4. ročníku bakalářského/doktorského programu či 3. ročníku magisterského. Po celou dobu pobytu v zahraničí musí být student zapsán ke studiu na FHS.

  • Ostatní kvalifikační podmínky programu Erasmus+ naleznete zde (studenti) a zde (absolventi).


Na jaké univerzity je možné se hlásit v rámci studijních pobytů?

Seznam univerzit, se kterými FHS UK v rámci programu Erasmus+ spolupracuje, naleznete zde. U každé univerzity naleznete také závěrečné zprávy studentů FHS, kteří na této univerzitě v rámci programu Erasmus+ již studovali..Závěrečné zprávy všech českých studentů (tedy nejen FHS či UK), kteří se zúčastnili programu Erasmus, neleznete zde.


Jaká je výše přiděleného stipendia?

Diferenciaci grantu pro rok 2018/19 naleznete zde. Průměrná výše se pohybuje okolo 430 € na měsíc.

Studentovi, který pobírá sociální stipendium za podmínek stanovených § 91 odst. 3, zákona o vysokých školách, nebo na toto stipendium má nárok, lze navýšit sazbu o 200 € na měsíc (nevztahuje se na praktické stáže). 


Jaká je úspěšnost ve výběrových řízeních?Výsledky dotazníkového šetření Na Erasma nepojedu!


Máte ze studia v zahraničí obavy? Myslíte si, že program Erasmus+ není pro vás? Máte strach, že sami nezvládnete dlouhodobý pobyt v cizím prostředí? Nebo že pobyt v zahraničí ohrozí vaše studium na FHS?


Podívejte se na výsledky dotazníkového šetření mezi studenty UK FHS! Možná, že naše rady a tipy pomohou vaše obavy zmírnit.


Na Erasma nepojedu!

Poslední změna: 14. září 2018 13:46 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám