Studentský život

Průkazy studentů UK

Průkazy studentů UKUbytování studentů na kolejích UK

Ubytování studentů na kolejích UK

 • Ubytování studentů na kolejích UK v Praze, Hradci Králové a Plzni zajišťují Koleje a menzy UK.

 • Na kolejích UK může být ubytován zejména: student UK a jiné VŠ v prezenční, kombinované formě studia v českém jazyce a uchazeč přijatý ke studiu na UK v prezenční, kombinované formě studia v českém jazyce.

 • Řádní studenti v prezenční formě studia studující v českém jazyce mají nárok na stipendium na podporu ubytování UK.


Stravování studentů v menzách UK / Menza a bufet Jinonice

Stravování studentů v menzách UK / Menza a bufet Jinonice • Stravování studentů v menzách UK zajišťují Koleje a menzy UK. Abyste měli oběd za studentskou cenu, je potřeba mít studnetský průkaz.

 • Výdejny a menzy nabízí výběr nejméně ze 4 druhů hotových a minutkových jídel. Výdej jídel v menze Jinonice probíhá: po-čt 11:30–14:30, pá 11:30–14:00.

 • Oběd si v menzách UK můžete objednat jak dopředu, tak lze přijít bez objednávky na volný oběd (jejich počet je však omezený). Oběd dopředu je potřeba objednávat do 16:00 hod. předchozího pracovního dne.

 • Menza a bufet FHS se nachází v přízemí budovy UK v Jinonicích. Informace o Menze v Jinonicích a vstup do aplikace internetového objednávání jídel najdete zde.
Sociální a zdravotní pojištění studentů UK

Sociální a zdravotní pojištění studentů UK

 • Plátcem zdravotního pojištění studentů je do 26. roku věku stát a to jak v prezenční, tak v kombinované formě studia. Všechny informace zde: https://www.vzp.cz/platci/informace/stat Bližší údaje zjistíte na pobočce své zdravotní pojišťovny.

 • Studenti nejsou během studia nemocensky ani důchodově pojištěni. K účasti na důchodovém pojištění je možné se přihlásit dobrovolně. Pokud studenti pracují nebo podnikají, může jim však vzniknout povinná účast na pojištění a současně povinnost odvádět pojistné.

  Účast na důchodovém a nemocenském pojištění, nárok na dávky, práva a povinnosti studentů VŠ jsou ke stažení na webu Správy sociálního zabezpečení.Péče o studenty se speciálními potřebami

Péče o studenty se speciálními potřebami

 • Kontaktní osobou pro studenty se speciálními potřebami je .

  Ve spolupráci s Informačním a poradenským centrem při rektorátu Karlovy univerzity (POZOR! změny v organizaci Informačního, poradenského a sociálního centra UK) usilujeme o vyřešení nebo alespoň umenšení překážek ve studiu studentům se speciálními potřebami, tedy těm studentům, kteří vzhledem k vrozené nebo získané povaze svého zdravotního stavu vyžadují modifikaci přijímacího řízení, studijních podmínek, odstranění fyzických překážek, spolupráci se studijním asistentem, popř. jiné zvláštní úpravy v prostoru Fakulty humanitních studií za účelem úspěšného průběhu studia.

  Konzultační hodiny: Jinonice v místnosti 5019, pondělí 8:00 - 10:00, pátek 10:00 - 12:00. Možnost telefonní domluvy: 606 764 592.


Poslední změna: 4. říjen 2018 11:57 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám