Studentský život

Průkazy studentů UK

Průkazy studentů UKUbytování studentů na kolejích UK

Ubytování studentů na kolejích UK

 • Ubytování studentů na kolejích UK v Praze, Hradci Králové a Plzni zajišťují Koleje a menzy UK.

 • Na kolejích UK může být ubytován zejména: student UK a jiné VŠ v prezenční, kombinované formě studia v českém jazyce a uchazeč přijatý ke studiu na UK v prezenční, kombinované formě studia v českém jazyce.

 • Řádní studenti v prezenční formě studia studující v českém jazyce mají nárok na stipendium na podporu ubytování UK.


Stravování studentů v menzách UK

Stravování studentů v menzách UK / Menza a bufet Jinonice • Stravování studentů v menzách UK zajišťují Koleje a menzy UK. Abyste měli oběd za studentskou cenu, je potřeba mít studnetský průkaz.

 • Výdejny a menzy nabízí výběr nejméně ze 4 druhů hotových a minutkových jídel.

 • Oběd si v menzách UK můžete objednat jak dopředu, tak lze přijít bez objednávky na volný oběd (jejich počet je však omezený). Oběd dopředu je potřeba objednávat do 16:00 hod. předchozího pracovního dne.Sociální a zdravotní pojištění studentů UK

Sociální a zdravotní pojištění studentů UK

 • Plátcem zdravotního pojištění studentů je do 26. roku věku stát a to jak v prezenční, tak v kombinované formě studia. Všechny informace zde: https://www.vzp.cz/platci/informace/stat Bližší údaje zjistíte na pobočce své zdravotní pojišťovny.

 • Studenti nejsou během studia nemocensky ani důchodově pojištěni. K účasti na důchodovém pojištění je možné se přihlásit dobrovolně. Pokud studenti pracují nebo podnikají, může jim však vzniknout povinná účast na pojištění a současně povinnost odvádět pojistné.

  Účast na důchodovém a nemocenském pojištění, nárok na dávky, práva a povinnosti studentů VŠ jsou ke stažení na webu Správy sociálního zabezpečení.Péče o studenty se speciálními potřebami

Péče o studenty se speciálními potřebami

 • Kontaktní osobou pro studenty se speciálními potřebami je .

  Ve spolupráci s Centrem Carolina při rektorátu Karlovy univerzity usilujeme o vyřešení nebo alespoň umenšení překážek ve studiu studentům se speciálními potřebami, tedy těm studentům, kteří vzhledem k vrozené nebo získané povaze svého zdravotního stavu vyžadují modifikaci přijímacího řízení, studijních podmínek, odstranění fyzických překážek, spolupráci se studijním asistentem, popř. jiné zvláštní úpravy v prostoru Fakulty humanitních studií za účelem úspěšného průběhu studia. Možnost telefonní domluvy: 606 764 592.

  Podrobnější informace v sekci Studenti se speciálními potřebami.


Poslední změna: 7. říjen 2020 11:34 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám