Vladimir Penčev: Po serpentinách sebepoznání a poznání toho druhého. Češi a Slováci v Bulharsku, Bulhaři v České republice

ISBN 978-80-87398-26-5, vydala Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. Počet stran: 181, brož., formát A5.


Vladimir Penčev   Po serpentinách sebepoznání a poznání toho druhého. Češi a Slováci v Bulharsku, Bulhaři v České republice

KOUPIT


Anotace

Kniha shrnuje výsledky třicetileté práce jednoho z nejvýznamnějších etnologů slovanských národů, zabývajícím se též slovanskými dějinami, bulharskou folkloristikou a česko-bulharskými vztahy, problematikou identity a jinakosti. Kromě toho se zabývá překládáním a je také činný jako pedagog.


V knize Po serpentinách sebepoznání a poznání toho druhého se zabývá zejména vystěhovalectvím Čechů a Slováků (sám v úvodu zdůrazňuje, že zejména obyčejných lidí) do Bulharska a Bulharů do střední Evropy, historií a kulturou české a slovenské komunity v Bulharsku a bulharských komunit v ČR a SR.


Výzkumy  prováděné například ve vsi Vojvodovo, která byla původně osídlená českými vystěhovalci nebo ve vesnicích středního severního Bulharska nakonec vedly k rozpracování teoretických otázek existence etnokulturních společenství v jinoetnickém prostředí.


Poslední změna: 11. leden 2024 14:09 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám