Studium v zahraničí

Výzva CENTRAL Kolleg


Výzva strategického uskupení CENTRAL nabízí možnost vědeckého výzkumu studentským skupinám vedeným mladými vědci. Výzva je otevřena všem vědeckým disciplínám, detaily najdete v tomto dokumentu, přihláška je k dispozici zde.


Jedná se o půlroční výzkum (srpen - prosinec 2019) započatý a ukončený třídenním workshopem v Berlíně a na jedné z ostatních členských univerzit. Vedoucím týmu je junior researcher (doktorand či post-doktorand s max 2 roky od absolutoria), členy jsou 2 studenti. Minimální je účast 3 univerzit, mezi nimiž musí být vždy zastoupena Humboldtova Univerzita. Z projektu je možné uhradit cestovné a pobytové náklady na 2 workshopy (1x v Berlíně a 1x na jedné za partnerských univerzit dle vlastní volby - tj. Budapešť, Varšava, Praha, Vídeň). 


Uzávěrka: 21. 7. 2019 - vyplněnou přihlášku prosím posílejte Aleksandře Laski (aleksandra.laski@hu-berlin.de), v kopii uveďte zahranicni@fhs.cuni.cz.


Stáž v Českém centru Londýn


České centrum Londýn hledá stážisty, kteří by se stali silnou oporou našeho týmu od září/října 2019, a to na dobu tří až šesti měsíců (delší doba stáže je vítána). 


Nabízíme studentskou stáž, která bude probíhat v prostorách naší kanceláře v centru Londýna a z části v dalších institucích, se kterými bude České centrum v daném období spolupracovat.


Stáž v Českém centrum Londýn je vhodná pro studenty vysokých škol, kteří mohou podstoupit stáž v rámci programu Erasmus


Úkoly:

  • Spolupráce na organizaci kulturních akcích

  • Asistence členům týmu s denní administrativou (aktualizace databáze, formulace textů atd.)

  • Překlady textů z angličtiny do češtiny


Zájemce prosíme o zaslání životopisu a motivačního dopisu v anglickém i českém jazyce na emailovou adresuinfo@czechcentre.org.uk do 30. června 2019, v kopii uveďte

zahranicni@fhs.cuni.cz.


Více informací najdete zde.


IEG Doctoral Fellowships


The Leibniz Institute of European History (IEG) awards 8–10 fellowships for international doctoral students in European history, the history of religion, historical theology, or other historical disciplines.


The IEG funds PhD projects on European history from the early modern period until 1989/90. We are particularly interested in projects

• with a comparative or cross-border approach,

• on European history in its relation to the wider world, or

• on topics of intellectual and religious history.


The IEG Fellowships provide a unique opportunity for doctoral students to pursue their individual PhD project while living and working for 6–12 months at the Institute in Mainz. The monthly stipend is € 1,350.


We expect proficiency in English and a sufficient command of German to participate in discussions at the Institute.


The application details are described in this document. More information can be found on this website.


The IEG has two deadlines each year for the fellowships: February 15 and August 15. The next deadline for applications is August 15, 2019.


Stáže na Velvyslanectví ČR v Madridu


Stáže jsou realizovány na politicko-ekonomickém úseku Velvyslanectví ČR v Madridu. Stážisté se tak mají možnost podílet na zpracování politicko-ekonomického zpravodajství, účastnit se jednání se španělskými partnery a odborných seminářů a konferencí, zapojit se do příprav jednání a pracovních cest velvyslance a diplomatických pracovníků, spolupracovat na realizaci projektů ekonomické diplomacie a kulturních akcí, jakož i na prezentaci aktivit ambasády na webu a sociálních sítích.


Podmínkou je španělština a angličtina na úrovni alespoň B2, výborná znalost češtiny slovem i písmem. Délka stáže je 2 - 6 měsíců. Více informací najdete zde.


Stáž lze realizovat v rámci programu Erasmus+ (a tedy i získat příslušné stipendium), vše potřebné najdete zde. Po pečlivém nastudování požadovaného postutpu se případně obracejte na .


Fakultní soutěž na podporu pobytů v zahraničí


Zahraniční oddělení FHS UK vyhlašuje 3. kolo soutěže o finanční podporu pro studenty, kteří na rok 2019 plánují studijní/výzkumný pobyt v zahraničí, jenž nebude plně pokryt z jiných stipendií/grantů/fondů.


Podrobnější informace k soutěži a seznam požadovaných dokumentů naleznete zde.


Uzávěrka přihlášek je 31. 7. 2019, 12:00.


Scholarship programme at DBU


The Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), based in Osnabrück, Germany, operates a scholarship programme with 19 countries (Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Kaliningrad oblast, Romania, Slovakia, Czech Republic, Ukraine, Hungary, Slovenia, Croatia, Bosnia-Herzegovina, Serbia, Albania, Kosovo, Macedonia and Montenegro) in Central and Eastern Europe. The aim of the programme is to enable university graduates to obtain further professional qualifications to solve environmental and nature conservation problems in their home country.


The scholarship lasts six to twelve months and includes an intensive German course lasting several weeks. The fellow will receive a stipend of 1250 EUR/month. Host institutions in Germany can be universities, research institutes, ministries, companies or associations. The application requirements and scholarship benefits can be found on our website.


Letní školy


Chtěli byste v létě vyrazit za vzděláním? Nabídku letních škol průběžně zveřejňujeme zde.


IAS Fellowships 2020/2021


Applications are now invited for Fellowships (October-December 2020 and January-March 2021). Applicants may be from any academic discipline or professional background involving research, and they may come from anywhere in the world. IAS Fellowships include an honorarium, and funds for travel, accommodation, and costs associated with replacement teaching or loss of salary (where appropriate).


The Institute of Advanced Study is one of Durham University’s flagship interdisciplinary research institutes, providing a central forum for debate and collaboration across the entire disciplinary spectrum.


Minimal requirement is a completed PhD.


Further information to be found here and here.


Fulbrightovo stipendium na pobyty v USA v ak. roce 2020/21


Fulbrightova komise nabízí stipendia pro postgraduální studium a výzkum v USA. Stipendium je určeno pro studium či výzkum na úrovni Master nebo Ph.D. ve Spojených státech pro všechny obory s výjimkou klinické medicíny a programů MBA a LLM.


Hlásit se lze na:

  • Výzkumný pobyt (visiting research student) pro práci na samostatném vlastním výzkumném projektu, např. dizertační práci,

  • Absolvování celého studia (degree student) vedoucí k zisku titulu na americké univerzitě, stipendium pokrývá pouze první rok studia,

  • Studijní pobyt (non-degree student) nevedoucí k zisku titulu.


Stipendium je určeno studentům, kteří ukončí bakalářské studium a v USA by chtěli absolvovat magisterské či doktorské studium, nejobvyklejší je však roční výzkumný pobyt.


Více informací naleznete na webových stránkách a zde.


Uzávěrka přihlášek: 1. 9. 2019 (a nově také 1. 2. 2020)

Máte-li zájem o zasílání nabídek týkajících se studia/výzkumu v zahraničí e-mailem, přihlaste se k odběru aktualit. Zašlete e-mail na adresu zahranicni@fhs.cuni.cz a v poli předmět uveďte PRIHLASIT. Odběr novinek budete moci kdykoliv zrušit.


Archiv aktualit


Poslední změna: 20. červen 2019 15:41 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám