Studium v zahraničí

Letní školy


Chtěli byste v létě vyrazit za vzděláním? Nabídku letních škol průběžně zveřejňujeme zde.


IAS Fellowships 2020/2021


Applications are now invited for Fellowships (October-December 2020 and January-March 2021). Applicants may be from any academic discipline or professional background involving research, and they may come from anywhere in the world. IAS Fellowships include an honorarium, and funds for travel, accommodation, and costs associated with replacement teaching or loss of salary (where appropriate).


The Institute of Advanced Study is one of Durham University’s flagship interdisciplinary research institutes, providing a central forum for debate and collaboration across the entire disciplinary spectrum.


Minimal requirement is a completed PhD.


Further information to be found here and here.


Fulbrightovo stipendium na pobyty v USA v ak. roce 2020/21


Fulbrightova komise nabízí stipendia pro postgraduální studium a výzkum v USA. Stipendium je určeno pro studium či výzkum na úrovni Master nebo Ph.D. ve Spojených státech pro všechny obory s výjimkou klinické medicíny a programů MBA a LLM.


Hlásit se lze na:

  • Výzkumný pobyt (visiting research student) pro práci na samostatném vlastním výzkumném projektu, např. dizertační práci,

  • Absolvování celého studia (degree student) vedoucí k zisku titulu na americké univerzitě, stipendium pokrývá pouze první rok studia,

  • Studijní pobyt (non-degree student) nevedoucí k zisku titulu.


Stipendium je určeno studentům, kteří ukončí bakalářské studium a v USA by chtěli absolvovat magisterské či doktorské studium, nejobvyklejší je však roční výzkumný pobyt.


Více informací naleznete na webových stránkách a zde.


Uzávěrka přihlášek: 1. 9. 2019 (a nově také 1. 2. 2020)

Máte-li zájem o zasílání nabídek týkajících se studia/výzkumu v zahraničí e-mailem, přihlaste se k odběru aktualit. Zašlete e-mail na adresu zahranicni@fhs.cuni.cz a v poli předmět uveďte PRIHLASIT. Odběr novinek budete moci kdykoliv zrušit.


Archiv aktualit


Poslední změna: 17. květen 2019 15:46 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám