Historie

Studium historie na FHS UK

Studium historie na FHS UKStudium historie je na FHS UK zaměřeno na vybrané problémy evropských dějin od starověku po soudobé dějiny. Jsou nabízena témata jak z oblasti politických, náboženských dějin, dějin přírodních věd a výtvarného umění, tak i hospodářských dějin a dějin obyvatelstva a rodiny. Cílem při tom je představit studentům: historicko-vědní způsob pojednání těchto témat (různé směry historické vědy), specifický ráz argumentace v dějepise, který se opírá o historické prameny, porovnání této historicko-vědní metody s filosofickým, antropologickým či sociologickým přístupem.


Historie je na FHS UK představena na bakalářském stupni v rámci oboru Studium humanitní vzdělanosti v české i anglické variantě a v tomto smyslu není pojata jako oborové studium. Avšak v rámci nabídky kurzů jsou k dispozici i takové semináře, které mají ambici seznámit studenty vedle dějepisného obsahu také s historicko-vědními badatelskými postupy, metodami dějepisné heuristiky, pramenné kritiky a interpretace. Případní zájemci jsou tak připravováni jak na to, aby mohli vypracovat dějepisně založenou bakalářskou práci, tak na studium v některém z návazných dějepisně orientovaných magisterských studií.


Mezi možnými navazujícími směry studia v magisterských či doktorských oborech dominují: historická antropologie, orální dějiny, kulturní a duchovní dějiny, dějiny genderových vztahů či historická sociologie.


Studijní obory

Historii můžete na naší fakultě studovat v následujících studijních oborech:


Ukázka vyučovaných kurzů

Podívejte se na výběr z velké nabídky volitelných kurzů v této disciplíně. Můžete se také podívat přímo do Studijního informačního systému.Poslední změna: 6. leden 2017 09:22 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice

POZOR: Uzavření stanice metra Jinonice od 7. 1. do 23. 8. 2017


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám