• Kalendář

Kalendář

Pro monumentální dvoranu nové budovy Fakulty humanitních studií UK vznikly čtyři nové kompozice, které zakončí letošní sezónu Orchestru BERG. Večer na téma svoboda, sdílení a spolupráce podtrhne minimalistický light design, hudba bude znít ze všech stran. Před koncertem se uskuteční komentovaná prohlídka budovy oceněné prestižní cenou Grand Prix Architektů 2021. Studující FHS mohou na koncert přijít zdarma, avšak bez nároku na sezení. Stejně tak se mohou zúčastnit generální zkoušky, která proběhne v neděli 10. prosince od 17:30 do 20 hodin.


Sezóny Orchestru BERG se již tradičně konají od března do prosince, závěr té letošní se uskuteční v prosvětlené budově FHS. Uvede čtveřici skladatelů, kteří se s lehkostí pohybují na scéně prokomponované hudby i improvizace. „Všichni jsou zároveň aktivní hudebníci, v nových skladbách tak vystoupí vedle členů Orchestru BERG i oni – zpěvačka Lucie Páchová, saxofonista Michal Wróblewski a dvojice trombónistů Jan Jirucha a Štěpán Janoušek,“ říká Peter Vrábel, umělecký šéf Orchestru BERG. Večerem prostupuje téma svobody, sdílení a spolupráce, a to nejen té hudební – hodnoty, které na půdě naší přední univerzity naprosto jasně rezonují. „Využíváme také specifických dispozic budovy, která přímo vybízí k prostorovému pojetí hudby, jehož součástí je i pohyb hudebníků,“ doplňuje Eva Kesslová, ředitelka orchestru. Vyznění večera podtrhne jemný minimalistický light design Jana Komárka. Majitelé vstupenky se mohou s oceňovanou budovou seznámit během komentované prohlídky, která se uskuteční v 18:30. Koncert samotný začíná v 19:30.


Orchestr BERG se zaměřuje na současnou hudbu a podporu českých skladatelů především mladších generací. Hudbu kombinuje s filmem, tancem, divadlem nebo výtvarným uměním, své posluchače a posluchačky často zve do netradičních prostor. Ve světové premiéře uvedl již více než dvě stovky nových děl, jeho působení je tak pro vývoj české hudební scény naprosto zásadní. Za dobu své existence si Orchestr BERG vybudoval pověst špičkového tělesa, které se s odvahou a kreativitou pouští do těch nejnáročnějších projektů v oblasti současné hudby. V roce 2021 získal pro Českou republiku po půl století prestižní cenu Prix Italia.Začátek akce 11. prosince 2023 v 18:30
Konec akce 11. prosince 2023 v 22:00
Organizátor Orchestr Berg
Email na organizátora eva@berg.cz
Místo konání akce FHS UK (Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8 - Libeň)
Cílová skupina Veřejnost
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám