Studentské aktivity

Studium zahrnuje kromě přednášek a seminářů také různé mimostudijní aktivity, které přispívají k nastavení atmosféry fakulty, utváření příjemného prostředí, budování solidarity, ale i k rozvíjení znalostí a dovedností získaných ve výuce v jiných kontextech.Studující se sdružují ve studentských spolcích, které organizují různé přednášky, debaty, či filmové projekce a také se podílí na prezentaci fakulty navenek. Aktivity spolků fakulta podporuje na základě žádostí o finanční podporu zájmové činnosti. Studující jsou také důležitou součástí Akademického senátu FHS UK, v rámci nějž se probírají klíčové záležitosti, které se týkají fakulty. Jakožto senátoři a senátorky mají možnost rozhodovat nebo spolurozhodovat o organizaci a činnosti fakulty.


S orientací především v bakalářském studiu pomáhají studentské ambasadorky a ambasadoři, které zároveň tvoří most mezi studujícími a fakultou. S kulturní orientací v Praze zase přímo zahraničním studentům pomáhají buddies. Obě funkce zároveň představují způsob, jak se zapojit a být nápomocný.


Studentští senátoři/senátorky, studentští ambasadoři/ambasadorky a zástupci/zástupkyně spolků mohou využívat studentskou kancelář (místnost 0.27).


V případě dotazu ohledně zájmové činnosti studentů FHS UK, pište na e-mailovou adresu .
Podpora studentského života

Veškeré informace o poskytování podpory zájmové činnosti studentů FHS UK najdete zde.
Studentské spolky na fakultě

ASambláž

Spolek ASambláž původně vznikl v rámci navazujícího magisterského programu Antropologická studia na FHS UK. Současně sdružuje zájemce a zájemkyně o antropologii a jiné blízké disciplíny bez ohledu na institucionální zakotvení a usiluje o vytvoření přátelské platformy pro sdílení zkušeností, jak akademických, tak i osobních, a setkání studujících napříč ročníky, fakultami a obory.

→ Facebook ASambláž


Feminist reading group

V současné době na FHS vzniká Feminist Reading Group. Začne se setkávat začátkem zimního semestru 2024 (tj. v říjnu). Organizuje ji dr. Denisa Tomková z Katedra teorie umění a tvorby FHS UK. Texty a diskuze budou v angličtině. Chcete-li se ke skupině připojit, vrhněte se do toho už teď a vyplňte dotazník ohledně preferovaného času setkávání.


Humanitní revue – Humr

Studentské revue, které poskytuje kreativní zázemí všem studentům i vyučujícím.

Humr na fakultě existoval pod spolkem Studenti FHS již od roku 2009 (do roku 2019), po čtyřleté pauze byl obnoven v listopadu 2023 k příležitosti 30. výročí programu SHV. Nová podoba je jak tištěná, tak i v online verzi na vlastních stránkách, kde naleznete tzv. „listovací verzi“. V plánu je vydávat dva díly na semestr tak, aby byl chod časopisu udržitelný.


→ Chci si počíst


Mezi naší redakci vítáme všechny kreativní duše a nadšence pro psaní. Není nutné, aby každý přispíval pravidelně a dlouhodobě. Poskytujeme anonymitu, pokud je vyžadována, a jsme otevřeni různým literárním formám. Navzájem si sdílíme zkušenosti a učíme se jeden od druhého novým věcem. Jsme otevřenou skupinou, která se snaží nedržet striktně tématiky dané obdobím, a která usiluje o navrácení chuti psát a tvořit věci, které nám dělají radost.


Chcete si vyzkoušet rozhovor, úvahu nebo reportáž, ale nevíte jak na to? – poskytneme vám dostatečnou pomoc a příjemné prostředí. Cítíte, že už vše děláte jen z nutnosti pro školu a možná už ani necítíte takový zápal, jako před studiem? Přidejte se k nám a najděte opět svůj oheň.

Ať už máš zájem být součástí naší komunity, nebo chceš zkusit jednou za čas vytáhnout něco ze svého šuplíku, neboj se nás kontaktovat!


Instagram:@humr–space

E-mail: humr.fhs@gmail.com

Facebook:Humanitní revue


Spolek Studenti FHS UK

Většinu studentských volnočasových aktivit na fakultě zastřešuje a zajisťuje studentský spolek Studenti FHS UK, o.s., který byl založen v roce 2009. Vznikl z potřeby institucionálního zázemí pro studentské aktivity na Fakultě humanitních studií UK.


Cíle spolku jsou:

  • informovat studenty o dění na fakultě,

  • o možnostech studia a vzájemné spolupráce

  • a nabídnout pomocnou ruku každému, kdo o ni bude stát.


V současné době se věnujeme pořádání pravidelných setkání členů spolků, studentů a učitelů. Nebojte se do spolku zapojit!


Akce pořádané v minulosti

  • Pivo hledající smysl

  • FHS fest

  • Festival humanity a solidarity

  • Vánoční večírek

  • Promítání Filmového klubu FHS

  • Výlety a další


→ Více informací na webu

→ Facebook Studenti FHS UK


Student Group FHS UK

This student group would like to bring people together in FHS. While mainly composed of students from the Liberal Arts and Humanities program, it looks to create a community for all English speakers. For now we are working on creating a study space and regular meet ups at pubs or outside during the summer. Everyone that is looking for an English speaking environment is welcome.


E-mail:


Včelařský spolek Pučmeloud FHS UK

V akátovém háji (říkáme mu "džungle") před fakultou chováme včely v úlech typu warré, což je přírodě bližší a udržitelnější směr moderního včelaření. Naším primárním záměrem není nadprodukce medu a včelích výrobků, ale budování dobrého lidského a nelidského společenství. Pořádáme přednášky, organizujeme workshopy a snažíme se pohlížet na včelařství z různých hledisek. Náš spolek je otevřený všem studentům nejen z FHS, ale i z přilehlých kolejí. Přijď se i Ty něco dozvědět o městském včelaření v časech globálních poruch klimatu! Nově budujeme i permakulturní zahradu Hofmanka, která včelstva doplní nejen o květinové a zeleninové záhony, ale poskytne odpočinek i po náročných přednáškách.


Instagram:@pucmeloudfhsuk

E-mail: pucmeloud.fhsuk@gmail.com
Studentští zastupitelé Akademického senátu FHS UK

Studentští zastupitelé Akademického senátu FHS UK

Studentští zástupci tvoří důležitou část Akademického senátu FHS UK, na kterém se probírají všechny záležitosti, jež se týkají fakulty. Chcete-li přijít s nějakým svým vlastním návrhem či podnětem k projednání, neváhejte kontaktovat studentské zastupitele prostřednictvím Facebooku.
Studentské ambasadorky

Tým studentských ambasadorek rozšiřuje stávající komunikační kanály fakulty. Ambasadorky Nina Anđelković a Ruth Borovská jsou připraveny zodpovídat vaše dotazy týkající se studia na fakultě především na sociálních sítích a studentských diskuzních fórech. Více informací o jejich činnosti, kontakty a potřebné odkazy naleznete níže.


→ Chci se dozvědět o studentských diskuzních fórech
Buddy pro zahraniční studenty

Buddy je student, který se věnuje zahraničním studentům přijíždějícím na FHS z různých zemí Evropy i celého světa. Co všechno to obnáší a jak se zapojit do programu se dočtete na webu Zahraničního oddělení fakulty.


→ Chci si přečíst o Buddy programu
Poslední změna: 20. květen 2024 16:28 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

Pátkova 2137/5

182 00 Praha 8 - Libeň


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám