Vlastní studentské aktivity

Studenti FHS UK, z.s.

Studenti FHS UK, z.s.


FHS je taková, jakou si ji uděláte. Můžete to mít tak, že několikrát týdně vyrazíte do Jinonic, napíšete nějaký ten referát, udělate úvod atd. A v závěru studia si řeknete, že jste vlastně nikoho nového nepotkali. FHS může být anonymní, pokud to tak budete chtít. Záleží na vás.


Fakultu však můžete zažít i jinak. Studenti FHS pro vás pořádají mnoho nejrůznějších projektů a akcí, na kterých můžete poznávat nové lidi, zažít univerzitní hudební a divadelní scénu či se prostě a jednoduše jen pobavit. Zároveň mají akce i určitý hlubší smysl, jako například Festival humanity a solidarity.


Samozřejmě se můžete na těchto projektech i podílet anebo ještě lépe: můžete přijít s vlastními! Dveře jsou v tomto ohledu dokořán otevřené...


Mezi naše cíle tedy patří podporovat aktivity na FHS UK. Snažíme se informovat studenty o dění na fakultě, o možnostech studia, o spolupráci studentů a nabídnout pomocnou ruku každému, kdo o ni bude stát.


Sledujte Studenty FHS UK, z.s. na Facebooku, na webu či na Instagramu.


Humanitní revue (HUMR)

Humanitní revue (HUMR)


Humanitní revue (HUMR) je studentský časopis, který funguje na FHS od roku 2006. Dřív vycházel i v tištěné podobě, ale vzhledem k okolnostem se od této formy muselo opustit a nyní humr vychází jen digitálně a to na webových stránkách.


HUMR je fantastická příležitost, jak si novinařinu vyzkoušet, aniž byste se přitom spálili. Nikdo vás v něm nebude peskovat, koneckonců sami redaktoři HUMRu nejsou žádní profesionálové.


Každý text prochází korekturou zkušených redaktorů, od kterých dostanete zpětnou vazbu. Díky ní pak můžete zlepšovat své psaní, což se vám bude hodit při psaní esejů, seminárek atp. Koneckonců HUMR je jedním z prostředků, jak tuto dovednost tříbit. Články mohou být o čemkoliv a pokud vás reportáže netáhnou, můžete psát básně, prózu anebo i fotit! Fantazii se meze nekladou.


HUMR pořádá pravidelné schůzky, na kterých se řeší aktuální věci. Přijďte se na jednu z nich nezávazně podívat!


Sledujte HUMRa na Facebooku, na webu anebo napište na .


Filmový klub FHS

Filmový klub FHS


"I am going to make him an offer he can´t refuse", "I am your father." "I´ll be back", "Here´s Johnny!"... Poznáváte? Pro filmového fajnšmekra žádná neznámá. Holdujete-li filmu, je pro vás Filmový klub FHS jako stvořený! Jeho cílem je zprostředkovávat studentům nejrůznější filmové počiny z nezávislé i komerční scény. Promítání vždy doprovází krátká přednáška a to buď přímo s tvůrcem filmu, dokumentu (jde-li o autorské promítání) či s některým z učitelů, který má zájem si připravit krátký výklad na téma, kterého se film například dotýká.


Filmový klub tak kromě uměleckého zážitku nabízí i zážitek ryze akademický. Díky klubu se mohou studenti lépe sblížit nejen s dalšími studenty, ale i s učiteli, příp. se samotnými tvůrci. A to vše zdarma! Navíc se po promítání chodí ještě někam "na jedno". Tam pak můžete film s ostatním ještě prodiskutovat, budete-li samozřejmě chtít. Nechte proto multikina na chvíli ladem a přijďte se podívat na filmové klasiky!


Aktuální informace naleznete na facebookové stránce filmáče.


Studentští zastupitelé Akademického senátu FHS UK

Studentští zastupitelé Akademického senátu FHS UK


Studentští zastupitelé tvoří důležitou část Akademického senátu FHS UK, na kterém se probírají různé záležitosti, jež se týkají fakulty. Chcete-li přijít s nějakým svým vlastním návrhem či podnětem k projednání, neváhejte kontaktovat studentské zastupitele prostřednictvím facebookové stránky.


Ateliér Místoprostor


Ateliér Místoprostor je projekt studentů Fakulty humanitních studií UK, jehož cílem je vznik vzdělávací platformy nejen v oblasti výtvarného umění.


Posláním projektu je jednak poskytnout studentům fyzické „místo“ a psychický „prostor“ pro jejich vlastní volnočasovou tvorbu, jednak ve spolupráci s kreativním modulem působit coby spojnice mezi vyučujícími, studenty a externími odborníky z oblasti výtvarného umění. Ateliér Místoporostor tak bude propojovat vzdělávací činnost s činností praktickou.


Aktuální informace o celém projektu naleznete rovněž na facebookových stránkách.


Spolupráce se zahraničními studenty na FHS UK


Spolupráce se zahraničními studenty na FHS


Podpora studentského života

  • Systém podpory studentského života vychází z Opatření děkana 13/2015. Žadatelem o finanční podporu může být každé studentské sdružení, které působí na FHS UK a jehož členové jsou studenty fakulty. Podrobnosti najdete zde. Žádost o podporu podávejte písemně do podatelny, nebo elektronicky zodpovědné osobě z řad studentských senátorů.


Odpovědná osoba:

Formulář k žádosti o jednorázovou podporu je ke stažení ve formátu docx. zde.

Termíny pro podávání žádostí a další důležité informace jsou vám k dispozici v sekci Akademický senát FHS UK.


Poslední změna: 3. říjen 2018 13:56 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám