Hovory s absolventy

Rozhovory

Lucie Přibylová je absolventka bakalářského oboru Studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií UK. V současné době studuje magisterský obor Studia občanského sektoru také na FHS. V roce 2016 založila společně s Annou Pulkertovou neziskovou organizaci NáZNAk, která v soutěži Social Impact Award získala cenu veřejnosti i cenu poroty. Dlouhodobě se snaží upozorňovat na problematiku sluchově postižených ve společnosti.

Lucie Přibylová


Tomáš Kratochvíl vystudoval na Fakultě humanitních studií UK bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti, rok studoval na katedře střihu FAMU. Dlouhodobě se věnuje režii dokumentárních filmů. Tvoří ve spolupráci s Českou televizí, DAMU. V současné době se zaměřuje na sociální a etnickou problematiku.

Tomáš Kratochvíl


Mgr. Jakub Marek, Ph.D., vystudoval na Fakultě humanitních studií UK bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti, magisterský obor Obecná antropologie – Integrální studium člověka a následně i doktorský obor Antropologie. V roce 2011 obdržel prestižní Hlávkovu cenu. Dlouhodobě působí v Akademickém senátu UK a FHS UK a v dalších orgánech univerzity a fakulty. V současné době působí a vyučuje na FHS UK, kde je zároveň vedoucím Katedry obecné antropologie.

Jakub Marek


Karina Kottová vystudovala Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy a obor Umění a kulturní dědictví: politika, management a vzdělávání na univerzitě v Maastrichtu. Jako kurátorka působila např. v Mezinárodním centru současného umění MeetFactory, INI Gallery, prostoru pro aktuální umění Prádelna Bohnice. Je spoluzakladatelkou a organizátorkou Ceny Věry Jirousové pro mladé a etablované kritiky umění, založila lektorské oddělení Musea Kampa a iniciovala reportážní audioprojekt UMA: You Make Art. Přednáší nebo přednášela na Anglo-americké univerzitě v Praze a Pedagogické fakultě a Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Od roku 2015 je výkonnou ředitelkou a předsedkyní správní rady Společnosti Jindřicha Chalupeckého. Žije a působí v Praze.

Karina Kottová


Marie Heřmanová, absolventka bakalářského oboru Studium humanitní vzdělanosti a také navazujícího magisterského oboru Obecná antropologie – Integrální studium člověka na Fakultě humanitních studií UK, kde momentálně dokončuje doktorandské studium. Zaměřuje na oblast migrace, médií a antropologie města. Pracovala jako mediální koordinátorka Programu migrace společnosti Člověk v tísni, v současné době působí v nadaci Open Society Fund Praha, kde má na starosti komunikační a koordinační aktivity v oblasti migrace a uprchlictví. Pravidelně spolupracuje s různými neziskovými organizacemi v oblasti migrace a mediální komunikace, píše do médií a působí jako tisková mluvčí českých dobrovolníků, kteří pomáhají uprchlíkům na Balkánské trase.

Marie Heřmanová

Tereza Lišková, absolventka oboru Studium humanitní vzdělanosti na FHS UK. Pracuje jako šéfredaktorka magazínu Material Times.

Tereza Lišková

Lukáš Erba (1984) pochází z Kladna, na FHS absolvoval bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti a následně magisterský obor Studia občanského sektoru. Pracuje v reklamní produkci Boogiefilms a také jako umělecký fotograf.

Lukáš Erba

Tomáš Princ (1985) pochází z Prahy. Na FHS absolvoval bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti. Po studiu působil jako dobrovolník v Keni a v Jižní Koreji. Pracuje jako fotograf na volné noze a za svůj blog Humans of Prague získal letos cenu Magnesia Litera.

Tomáš Princ

Jan Osúch (1983) pochází z Kutné Hory. Na FHS absolvoval bakalářský obor Studium humanitní vzdělanosti, dva roky působil v akademickém senátu a podílel se na založení studentského časopisu Humr. Už během studií začal působit v různých médiích (iHNed.cz, Novinky.cz) a po škole pracoval jako reportér pro Českou televizi. V letech 2010-2012 působil jako mluvčí Úřadu vlády ČR, následně vedl čtyři roky komunikaci cestovní kanceláře Fischer. V současnosti působí jako manažer PR a komunikace pojišťovací společnosti Renomia.

Jan Osúch


Kontakt

Vedení projektu: Mgr. Kateřina Tourková

Autorky rozhovorů: Bc. Sára Wienerová, Bc. Jana Fikejsová


Poslední změna: 5. prosinec 2017 14:46 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Fakulta humanitních studií

U Kříže 8

158 00 Praha 5 - Jinonice


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČ: 00216208

DIČ: CZ00216208

Podatelna

Všechny kontakty


Jak k nám